Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hezké gesto před pálením čarodějnic: spolky spojily síly

12. 4. 2014

Úklid sportovního areálu v Červených Janovicích před pálením čarodějnic. Foto: Martin LiberskýSpolečnými silami se několik dobrovolníků ze všech zájmových spolků v Červených Janovicích vrhlo v sobotu 12. dubna v předstihu do úklidu sportovního areálu, který se stane dějištěm blížícího se pálení čarodějnic.

Jak sdělil starosta obce Miroslav Ptáček pro Kutnohorský deník, bude to takové sousedské večerní posezení u ohně v přátelském duchu. „Oheň se dříve pálil pravidelně každý rok na louce u hřbitova a později na cestě k rybníku Pohan. Tyto akce nikdy nedoprovázel žádný kulturní program, tak jsme to letos trošku pozměnili,“ řekl Miroslav Ptáček.

Setkání o filipojakubské noci, které začne v 18 hodin, tak ozvláštní hudba, masky a soutěže pro děti. Pořadatelé dále lákají na rožněné prasátko a pivo za symbolické ceny a další občerstvení. Pro děti budou připraveny špekáčky a limonáda zdarma. V plánu je i ohňostroj.

„Přijďte s námi oslavit čarodějnice a obnovit tradici. Všichni jste srdečně zváni,“ vyzval veřejnost starosta Miroslav Ptáček s tím, že masky čarodějnic jsou vítány. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.

Pozvánka na pálení čarodějnic v Červených Janovicích. Foto: Obecní úřad Červené Janovice

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář