Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní přestupový trh: Červené Janovice jednoznačně posílily

23. 8. 2013

Petr Holý, letní červenojanovická posila. Foto: Pavla HájkováNezvykle rušné léto letos zažili funkcionáři Sokola Červené Janovice, kteří se více než jindy zabývali fotbalovými přestupy. A byli úspěšní, i když konečný účet jejich snažení vystaví až nadcházející sezona.

Zatímco loni se vedení klubu zdárně zaměřilo na trenéra a doplnění realizačního týmu, tentokrát došlo ke zkvalitnění a rozšíření hráčského kádru.

Všemu předcházelo přihlášení béčka do soutěže na poslední chvíli a s tím spojené vyřízení přihlášek do Fotbalové asociace České republiky a nových registrací. V mnoha případech totiž šlo o borce, kteří sice dříve fotbal hráli, ale chyběly jim formality dle nových platných norem.

„Do toho jsme ještě připravovali Pukma Cup, bylo toho najednou opravdu moc,“ poznamenal předseda oddílu Radek Vavřina, který to měl všechno na starosti se sekretářem L. Hájkem. Ten jako šéftrenér přípravkových týmů ve Spartě Kutná Hora ještě navíc chystal pro děti soustředění.

Úsilí na hráčském trhu však stálo za to, protože do nové sezony ve III. třídě nastoupí posílené a omlazené červenojanovické mužstvo. Například: z hostování se vrátili odchovanci Z. Schneiderwind a T. Kropáček, aktivní činnost obnovili L. a T. Menšíkovi, po dlouhodobém zranění se rozehrál J. Laudát a povedly se i dva přestupy.

„Jako výborná volba se po sérii přípravných zápasů jeví angažování Petra Holého z Církvice a do úspěšného konce jsme nakonec dotáhli i přestup Josefa Hájka ze Sparty Kutná Hora. Mezi oslovenými hráči byl například i Jakub Oliva ze Štrampouchu, který však nabídku s díky odmítl,“ přiblížil sekretář oddílu Luboš Hájek s tím, že kvůli finančním nárokům Zbraslavic nedošlo k prodloužení hostování v případě J. Rady.

Červenojanovičtí funkcionáři se ale zajímali také o hráče z béčka kutnohorské Sparty J. Štefla a M. Rumpli, ovšem nakonec ani to nedopadlo. Naopak do Lorce na roční hostování zamířil R. Menšík. „Roberta bychom jako útočníka moc rádi viděli v našem týmu. Na druhou stranu mu nechceme bránit ve fotbalovém vývoji, a tak jsme ho po loňském působení v Malešově pustili na jeho přání do Kutné Hory. Třeba to vyjde za rok,“ uvedl Radek Vavřina.

Nyní už bude na trenérovi S. Daňkovi a na samotných hráčích, jestli jim to bude klapat a v jakých patrech tabulky se budou Červené Janovice po návratu do III. třídy pohybovat.

Přestupy a hostování v kádru Červených Janovic

Přišli: Petr Holý (přestup z Církvice), Josef Hájek (přestup z Kutné Hory), Zdeněk Schneiderwind (návrat z hostování ve Žlebech), Tomáš Kropáček (návrat z hostování na Kaňku), David Dvořák (hostování z PSK Union Praha).

Odešli: Robert Menšík (hostování v Kutné Hoře), Jan Rada (ukončení hostování ze Zbraslavic). (lh)

Soupiska červenojanovického A-týmu.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář