Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okresní fotbalový svaz vyhlásil konkurz na krajské rozhodčí

1. 3. 2014

Průkaz rozhodčího. Foto: Martin VaněkÚstup z pozic. Tak by se dala charakterizovat situace ohledně počtu fotbalových rozhodčích z Kutnohorska v krajských soutěžích. Zatímco dříve tam působilo i dvanáct sudích, v současné době už jenom pět.

Také na tuto skutečnost upozornil své kolegy předseda komise rozhodčích Libor Koleček na semináři rozhodčích, který se uskutečnil v sobotu 1. března v hostinci U Petříků.

„Máme zájem, aby do kraje někdo postoupil, ale musíme vědět, že o to ten dotyčný opravdu stojí. Nepustíme tam však nikoho, kdo nezvládá pravidla fotbalu a soutěžní řády nebo odmítá pískat přátelská utkání,“ zdůraznil Libor Koleček. „Komu bylo nad pětapadesát let, může na tyhle ambice zapomenout,“ s úsměvem podotkl za komisi rozhodčích Miloslav Pospíšil.

Kromě něj v současnosti pískají vyšší soutěže Václav Pudil, Jakub Koleček, Jan Michal a nově Valter Müller.

Jinak arbitři z Kutnohorska byli pochváleni za předvedené výkony v rámci výměnné spolupráce na Havlíčkobrodsku a Kolínsku, a to přímo od zástupců těchto regionů - člena výkonného výboru vedoucího obsazovacího úseku OFS Havlíčkův Brod Pavla Fialy a místopředsedy OFS Kolín Zdeňka Tasche, kteří se sobotního semináře rovněž zúčastnili. „Přátelé, patří vám poděkování za to, jak jste u nás utkání řídili, a za radost, jakou jste rozdávali,“ promluvil k sudím Zdeněk Tasch.

Naopak někteří byli pokáráni za to, že do konce února neměli zaplacený roční příspěvek ve výši 200 korun Fotbalové asociaci České republiky, a našlo se i pár takových, kteří na stůl vyndali fotbalová pravidla z roku 2005, možná i starší. Evergreenem jsou pak nečitelné či nepřesně vyplněné zápisy o utkání.

„Nemá cenu to dojít do krajnosti a zkoušet sílu systému. Kdo totiž dvě stovky neuhradí do konce března, automaticky přijde o identifikační číslo a pak musí celou přihlašovací proceduru zopakovat,“ uvedl k tématu členských příspěvků šéf okresní kopané Dušan Roubíček.

Vedení Okresního fotbalového svazu Kutná Hora chystá pro jarní část sezony novinku v podobě soutěže slušnosti, a tak zástupce sportovně-technické komise Zdeněk Čáp rozhodčí vyzval, aby opravdu pečlivě evidovali žluté a červené karty.

V prvních dvou jarních kolech mají také zkontrolovat, zda na základě postupného zkvalitňování zázemí a větší bezpečnosti vyhovují brány předem daným úpravám - například už musí být bez „šibeničních“ oblouků, s výjimkou přenosných branek, či jestli už všechny oddíly využívají platové rohové praporky.

Novinkou pro samotné okresní rozhodčí pak bude jejich rozdělení do výkonnostních košů. Může se tak tedy stát, že okresní přebor na jaře odpíská úzká skupina sudích. Všichni se pak mohou na základě celorepublikového rozhodnutí těšit na zvýšení paušálů s platností od 1. července 2014. (lh)

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský