Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní střelec si troufl na skok z 'trojky' do krajského přeboru

19. 3. 2014

Zdeněk Schneiderwind v červenojanovickém dresu v utkání s Křeseticemi. Foto: Jana VyčítalováS citelným oslabením vstoupí do druhé poloviny soutěžního ročníku 2013/2014 červenojanovičtí fotbalisté. Přišli totiž o svého nejlepšího střelce Zdeňka Schneiderwinda, kterého zlanařila Třemošnice.

Autorovi osmi podzimních branek za áčko a tří za béčko vyšla v mužstvu z krajského přeboru zimní příprava, a tak trenér Libor Petříček neváhal a kanonýra zařadil do svého kádru.

Není to žádné překvapení, neboť tento kouč se Z. Schneiderwindem už několik let po fotbalové stránce spolupracuje (už dříve se s ním dohodl na angažmá v Třemošnici a následně ve Žlebech), a „námluvy“ se daly vytušit i na konci podzimu, kdy byl L. Petříček přítomen mistrovskému utkání Červené Janovice - Chotusice.

Kdy uzrálo tvé rozhodnutí zkusit štěstí v Třemošnici a co tě k tomu vedlo? Konzultoval jsi to s někým?

Rozhodl jsem se na poslední chvíli. Řekl jsem si na začátku zimní přípravy, že to zkusím, a pokud to nepůjde, tak zůstanu v Červených Janovicích. Bylo to pro mě velmi náročné hlavně ze začátku, fyzicky na tom ti kluci totiž byli o hodně lépe. A ještě vzhledem k mé práci jsem nestíhal tolik tréninků, co mohli ostatní, ale snažil jsem se to dohnat přes týden. Nakonec se mi povedlo ve čtyřech přípravných zápasech nastřílet šest branek a to přesvědčilo trenéra i vedení klubu. Své rozhodnutí jsem s nikým nekonzultoval. Byla to pro mě nová motivace na sobě pracovat. Určitě hlavním důvodem byla soutěž, kterou Třemošnice hraje.

Zdeněk Schneiderwind v červenojanovickém dresu v utkání s Chotusicemi. Foto: Jana VyčítalováV hledáčku trenéra Libora Petříčka jsi byl už na podzim, ale on tě vlastně zná už delší dobu. Můžeš připomenout váš úplný začátek a také to, co jste spolu už ve fotbale zažili?

Je to tak, Libora Petříčka znám od svých, myslím, šestnácti let, kdy mě poprvé vzal právě do Třemošnice, kde jsem hrál krajský přebor dorostu a I. B třídu mužů, byl jsem nejmladší v týmu. Bylo to tak, že mi dal důvěru a já ho nechtěl zklamat. Bylo to tak předtím a je tomu tak i teď. Jako trenéra si ho velmi vážím. Poslední dva roky se mi moc nedařilo, neměl jsem správný přístup a vlastně ani chuť hrát, naštěstí se to otočilo a pomohl tomu právě podzim v Červených Janovicích.

Jak tedy ze svého pohledu hodnotíš podzimní část sezony 2013/2014?

Kladně. Znovu jsem získal chuť do fotbalu a věřím, že jsem pomohl týmu k záchraně.

Z III. třídy do krajského přeboru je to pořádný skok. Nebojíš se této změny?

Teď už se nebojím, vím, že když na hřišti budu bojovat, budu prospěšný týmu. V sobotu jsme hráli první mistrovské utkání v Lanškrouně, kde jsme zvítězili 1:0. Podařilo se mi dát gól. Atmosféra i důležitost každého utkání je znát vzhledem k tomu, že bojujeme o záchranu. Osobně mám velkou radost, že se mi to povedlo a dokázal jsem nejen sám sobě, že na to ještě mám.

Co vlastně od tebe v novém působišti očekávají? Jaké budeš mít úkoly?

Myslím, že se ode mě očekávají hlavně góly. Snažím se si to ale tolik nepřipouštět, abych nebyl zbytečně pod tlakem. Jako post jsem hrotový útočník.

Zdeněk Schneiderwind v červenojanovickém dresu v utkání s Křeseticemi. Foto: Jana VyčítalováDo červenojanovického kádru se z hostování vrátil další skvělý útočník Robert Menšík. Mohli jste spolu vytvořit pro obrany soupeře „smrtící pár“. Není to škoda, že tomu tak nebude?

Určitě bude a chci se mu za to ještě jednou omluvit! Rozhodl jsem se na základě přípravy, kterou ze svého pohledu hodnotím kladně.

Myslíš si, že to bude právě Robert Menšík, který po tobě převezme úlohu střelce? Co z tvého pohledu bude pro něj nejtěžší?

Dá víc branek než já, je lepší střelec! Co bude pro něho nejtěžší? Asi si zvyknout na způsob hry.

Jak dlouho ses zavázal být v Třemošnici? Existuje možnost, že se v dresu Červených Janovic zase někdy objevíš?

Hostování mám na půl roku. Uvidím, jak mi to půjde, a podle toho se poté budu rozhodovat. Určitě nechci někde vysedávat na lavičce.

Jak reálně vidíš záchranu červenojanovických fotbalistů ve III. třídě a co podle tebe bude rozhodovat?

Věřím, že se Červené Janovice zachrání. Pokud se hráči budou scházet a bude ochota bojovat jeden za druhého, jako tomu bylo na začátku sezony, tak to bude fungovat. (lh)

Celé fotbalové mužstvo TJ Sokol Červené Janovice přeje Z. Schneiderwindovi v novém působišti hodně zdraví, štěstí, gólů a úspěchů!

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský