Jdi na obsah Jdi na menu
 


Staré gardě se pouťový turnaj v Křeseticích vůbec nepovedl

12. 7. 2014

Turnaj starých gard v Křeseticích: Močovice - Červené Janovice 6:0. Foto: Pavla HájkováDaleko od ‘vraždění neviňátek‘ nebylo v sobotu 12. července vystoupení červenojanovické staré gardy na pouťovém turnaji v Křeseticích. Hlavně její první zápas s Močovicemi k tomu měl hodně blízko.

Fotbaloví veteráni ve věku čtyřicet a více let z Červených Janovic měli problém sejít se, a tak vedoucí mužstva S. Daněk - obrazně řečeno - hodně skřípal zuby. Aby ne, když mu nejdřív účast přislíbilo skoro dvacet hráčů, ovšem s blížícím se termínem turnaje se řada z nich najednou začala omlouvat a někteří z těch, co mohli, přijeli do Křesetic se zpožděním, a proto místo zahajovacího duelu Křesetice - Červené Janovice se proti sobě postavili domácí a močovičtí fotbalisté.

„Tohle není vaše ostuda,“ v souvislosti s výše uvedenou skutečností pronesl k přítomným dvanácti ‘statečným’ Stanislav Daněk a sám s bolavým palcem u nohy musel na střídačce turnaj doslova přetrpět. Zvlášť když kvůli práci předčasně odjeli domů T. Filip (ten ještě než stačil vůbec nastoupit) a P. Mašín a ze zdravotních důvodů odstoupil B. Laudát.

Protože se stalo, že červenojanovický celek hrál dokonce pouze v devíti, nebylo divu, že dopadl tak, jak dopadl. Po hře na jednu bránu prohrál s Močovicemi 0:6 a ve druhém utkání podlehl Křeseticím 1:5. A to mu ještě ze sestavy soupeře vypomohl P. Tejkal, aby hosté hráli alespoň v deseti.

Šance Červených Janovic by se v obou zápasech daly spočítat na prstech jedné ruky, respektive proti bezkonkurenčním Močovicím, za které nastoupili například M. Paták, D. Linhart, P. Král, S. Jakubů, P. Dolejší či J. Spáčil, nebyla až na tu T. Vomely v samém závěru duelu žádná. O něco lepší to bylo proti Křeseticím, ale když po faulu na L. Hájka překopl I. Hájek z penaltového puntíku bránu O. Němce, stal se jediným úspěšným střelcem červenojanovické gardy šedesátiletý M. Kavka.

Že rovněž mezi ‘starými pány‘ se bude muset mít na pozoru, se přesvědčil o dva roky ostaršený brankář M. Valenta, kterého dokonale nachytal na švestkách D. Linhart. Jeho vědomě zahraný a dokonalý lob z vlastní poloviny hřiště se stal bezesporu nejkrásnějším momentem celého křesetického pouťového turnaje.

Výsledky: Křesetice - Močovice 2:6, Močovice - Červené Janovice 6:0, Křesetice - Červené Janovice 5:1. Pořadí: 1. Sokol Močovice, 2. Rozvoj Křesetice, 3. Sokol Červené Janovice. Rozhodčí: D. Zoufalý (Malešov).

Č. Janovice: M. Valenta - T. Vomela, P. Mašín, M. Zajíček, J. Uher - M. Kavka, I. Hájek, L. Hájek, J. Víta, B. Laudát - M. Ptáček. Střídal: J. Kutil. Mužstvo vedl: S. Daněk. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete také ZDE.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář