Jdi na obsah Jdi na menu
 


Já si můžu dovolit všechno, vysmíval se arogantní rozhodčí

18. 5. 2015

Až s neuvěřitelnou arogancí z pohledu červenojanovických fotbalistů odpískal jejich zápas s Hlízovem sendražický rozhodčí L. Pluhař. O tom, že to byla fakt síla, svědčilo i znechucení některých hostujících hráčů.

22. kolo
neděle 17. května 2015 od 17 hodin
Červené Janovice - Hlízov 1:4 (0:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Hlízov 1:4 (0:1). Foto: Pavla HájkováUž od úvodních minut to vypadalo, že sudí delegovaný Okresním fotbalovým svazem Kolín zřejmě dostal před zápasem nějaké instrukce. Jako by někdo prstem ukázal na nejnebezpečnějšího domácího hráče Z. Schneiderwinda s tím, že ten musí jít z kola ven. Například při běžném souboji o míč si sice pomohl rukama na hranici pravidel, ale dostal za to neadekvátní důrazné varování. V 22. minutě pak stačilo málo, aby se mu kvůli slovním poznámkám před očima dvakrát v rozmezí snad pěti vteřin zažlutilo a následně začervenalo. Taktický plán byl splněn - hlavní nebezpečí bylo eliminováno, dalo by se mluvou hlízovského generála říct.

Hostům, kteří z druhé příčky tabulky usilují o postup do okresního přeboru, tedy hrálo vše do noty, zvláště když pět minut před vyloučením Z. Schneiderwinda přehlédl červenojanovický asistent rozhodčího J. Víta ofsajd, a pustil tak do brejku J. Špitálníka, který si věděl rady a otevřel gólový účet zápasu.

Přestože domácí fotbalisté tušili, že jim v tomto utkání takzvaně pšenka nepokvete, snažili se soustředit hlavně na svůj výkon, což se jim vyplatilo na začátku druhého poločasu. V 50. minutě byl brankářem J. Hebrem faulován v pokutovém území L. Menšík a stejný hráč střelou po zemi doprostřed svatyně vyrovnal z penalty. Ke škodě Červených Janovic však nerozhodný výsledek nevydržel dlouho, protože už v 58. minutě trefil míč z rohového kopu hlavičkou J. Štainz a s pomocí teče vrátil svému týmu vedení.

Domácí celek nesložil zbraně a chtěl i podruhé vyrovnat, ovšem to by se nesměl se svou další etudou opět připomenout rozhodčí L. Pluhař. Místo aby v 77. minutě odpískal útočný faul L. Křeliny, který si při rozehrání rohového kopu udělal oběma rukama prostor v pokutovém území a očividně nepřiměřenou silou strčil do J. Laudáta, či následně posoudil atak A. Procházky na brankáře M. Valentu jako nedovolený, tak nařídil penaltu za ruku a tvrdil, že předtím nepřerušil hru. Přitom T. Menšík, kdyby nebylo opravdu pískáno, by asi jen tak nevzal míč do ruky a nečekal, co se bude dít dál…

O emoce samozřejmě v tu chvíli nebyla na hřišti nouze a nervy měl na pochodu překvapivě i sudí. „Drž tlamu, zmrde,“ řekl Luboš Pluhař obránci J. Laudátovi, který se dožadoval vysvětlení předchozí situace. Na otázku gólmana M. Valenty, jestli by měl arbitr takhle s hráči mluvit, rozhodčí odpověděl: „Já si můžu dovolit všechno.“

Nicméně penalta se kopala, a sice hned dvakrát: J. Špitálníka totiž M. Valenta vychytal, ale protože R. Vavřina předčasně vběhl do velkého vápna, musela se standardní situace opakovat. Tentokrát byl jejím exekutorem L. Křelina, který se už nemýlil.

Ve zbývajícím čase se rozhodčí L. Pluhař červenojanovickému mužstvu vyloženě vysmíval a ani se to nesnažil skrývat (viz. poslední snímek ve fotogalerii pod článkem). Zřejmě schválně tak i přehlédl, že hlízovský stoper L. Křelina úmyslně šlápl před tribunou na L. Hájka, až ten z toho měl krvavé podlitiny na vnitřní straně stehna, a že stejného hráče v 90. minutě v hlavičkovém souboji fauloval A. Procházka, čímž se dostal do rychlého brejku T. Čížek a předložil gólovou tečku J. Špitálníkovi.

„Hraju fotbal třicet let, ale takhle tendenční řízení zápasu jsem snad ještě nezažil. Pískat nás normální rozhodčí, tak věřím, že bychom Hlízov porazili, protože toho u nás moc nepředvedl,“ zlobil se hrající trenér Červených Janovic Radek Vavřina.

Pozápasové dozvuky

Po dvou žlutých kartách vyloučený Z. Schneiderwind z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest, z něhož se podle klauzule v Rozpisu mistrovských soutěží vykoupil zaplacením kompenzačního poplatku ve výši 500 korun. Může tedy v dalším mistrovském utkání nastoupit.

Branky: 50. L. Menšík z penalty - 17. J. Špitálník, 58. J. Štainz, 77. L. Křelina z penalty, 90. J. Špitálník. Rozhodčí: L. Pluhař (Sendražice). ČK: 22. Z. Schneiderwind (Č. Janovice).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, J. Laudát, J. Červinka - A. Dlouhý, T. Menšík, D. Dvořák, R. Vavřina, L. Menšík - Z. Schneiderwind. Střídal: V. Menšík. Připraven byl: J. Zelený.

Příští zápas: Paběnice B - Č. Janovice (neděle 24. května od 17 hodin).

Další výsledky 22. kola III. třídy: Horky - Bílé Podolí B 0:3, Tupadly B - Paběnice B 2:1, Křesetice - Kluky 3:2, Nové Dvory - Sedlec B 2:3 pk, Suchdol B - Kácov B 2:1, Žleby - Rataje n. S. nehráno. (lh)

Tabulka III. třídy po 22. kole
#  Tým  Z   V  VP PP  P  Skóre Body
1.  AFK Kácov B 21 17 1 1 2 91:23 54
2.  Sokol Hlízov 20 14 1 0 5 69:25 44
3.  Viktoria Sedlec B 21 11 3 3 4 52:53 42
4.  Slovan Horky 20 11 1 0 7 51:38 35
5.  Star Tupadly B 20 10 1 2 7 50:43 34
6.  Sokol Družba Suchdol B 21 9 1 0 11 47:48 29
7.  FC Bílé Podolí B 20 6 3 1 10 51:54 25
8.  SK Kluky 21 6 3 1 11 42:54 25
9.  Sokol Červené Janovice 20 6 2 2 10 29:53 24
10.  Rozvoj Křesetice 20 6 1 2 11 35:57 22
11.  Sokol Nové Dvory 20 5 1 5 9 45:73 22
12.  Sokol Paběnice B 20 6 0 3 11 41:60 21
13.  TJ Rataje nad Sázavou 20 3 4 2 11 36:58 19
14.  SK Transpa Spartak Žleby vystoupení ze soutěže

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Já taky

(Pluhař, 20. 5. 2015 14:56)

Já jsem to viděl taky na vlastní oči. Bohužel ubrečené ČJ. Jasné nesportovní chování, jasná ruka ve vápně, filmování ve vápně hostí.
Proč Hájek nenapíše pravdu!!!

Odstrašující případ je to, jak je připravené hřiště, kdy v 16.30 hodin ještě nebylo připravené, jak vypadají sprchy, že neteče voda. V zápise o utkání u AR1 je psán úplně někdo jiný, ale nebyl to Víta.

Hanba ČJ.

Re: Já taky

(divák, 20. 5. 2015 16:45)

Hm....tak si myslím,že po tom co jste napsal,zřejmě už výlet do Červených Janovic neplánujete!

Re: Já taky

(Radek Vavřina, 20. 5. 2015 16:59)

Jen nevím, jak můžete vědět jak vypadalo hřiště v 16.30, když jste přijel těsně před zápasem a v tu dobu bylo vše připravené. Voda tekla, nevím zda jste ji využil a pokud nám chcete zaplatit sprchy nové tak prosím můžete....A to co jste viděl na hřišti jste viděl asi jen vy a pár dalších z Hlízova (schválně píši pár, protože několik hráčů hostí přiznalo, že to byl z Vaší strany děs)....

Re: Já taky

(Luboš Hájek, 20. 5. 2015 18:17)

Napsat komentář jako anonym je velké 'hrdinství' a podepisovat se pod cizím jménem je hodně velké srabáctví!!! Rozhodčí Pluhař totiž dorazil do Červených Janovic okolo 16.45 hodin a ještě mi vysvětloval, proč se tak stalo. Takže v tomto případě to někomu z Hlízova nevyšlo a ještě k tomu se skryl pod cizí identitu. Příklad velmi podlého chování! Nebo možná jen známka začínající schizofrenie.

Viděl jsem na vlastní oči

(Pavel K., 20. 5. 2015 9:37)

Krásně a trefně popsán děj zápasu !!

to nemá obdoby

(kocour , 19. 5. 2015 20:52)

Už jsem za svou kariéru zažil hodně .od 4. Třídy až po 1.A třídu . Zápasů kdy nás ,jak se říká rozhodčí "zarizl " taky moc,ale způsob jak to bylo s Chlizovem jsem nezažil .ta arogance,výsměch od rozhodčího ,nemá s fotbalem co společného na jakékoli úrovni .možná by se měli zamyslet funkcionáři na ofs nejen k.h a Kolína ,kdo vlastně pod jejich "křídly " piska a jak. Stále se mluví o nedostatku rozhodčích ale než takové ,to radši žádné . co dy se stalo,kdyby se choval hráč vůči rozhodčímu jako on? Dostal by flastr jako blázen a nikde žádné odvoláni .pak se páni na svazu "diví " ze jsou hráči agresivní . pravidla jsou pravidla .žádná kritika proti výkonu rozhodčího,tak ať to řeší komise rozhodčích a nenechá piskat lidi
Kteří se schovávají za pravidla a myslí si ze si můžou dovolit cokoli. Ti nemají všeobecně ve sportu co dělat .chci apelovat na ofs ,ať tak jako se snaží chránit rozhodčí vůči hráčům, respektive klubům, tak by měl stejnou měrou chránit kluby a hráče vůči takovým rozhodčím. To co se odehrálo v neděli 17.5.2015 v červených Janovicích by měl byt odstrasujicim příkladem .je otázkou,zda se něco změní . Ty co me neznají pod přezdívkou kocour ,tak upřesňují Mára Valenta

Anonymní komentáře

(Luboš Hájek, 19. 5. 2015 9:24)

Na zpravodajském serveru Svoboda.info se v ohlédnutí za fotbalovým víkendem objevilo k mé reportáži ze zápasu Červené Janovice - Hlízov několik anonymních komentářů, na které nereaguji už ze zásady. Ono je to vždy velké hrdinství schovat se v davu a nepodepsat se. Na tomto místě chci však poděkovat těm čtenářům, kteří dokázali projevit svůj názor a zároveň zveřejnili svou totožnost, včetně Bazikuse, u kterého všichni víme, o koho se jedná.

Vzhledem k malé návštěvnosti utkání je jasné, že anonymní komentář, který poukazuje, jak to „doopravdy“ bylo, napsal někdo z Hlízova. Proto považuji za velké srabáctví - když si za svým názorem stojí - že se ani nepodepíše (možná jen v tom rozčilení zapomněl).

Přinejmenším by to byla slušnost a projev inteligentního chování, abychom věděli, s kým máme tu čest a mohli třeba jednotlivé situace v klidu rozebrat, přestože na výsledku a průběhu hry už stejně nic nezměníme. Anonym je v tomto případě o to smutnější, že všechny hlízovské hráče (ti však byli při utkání celkem v pohodě a s některými jsem situaci rozebíral přímo na místě) a funkcionáře znám…

V posledních pěti letech informuji o dění v červenojanovickém fotbale pravidelně a je jedno, jestli prohráváme nebo vyhráváme, vždy zachovávám určitý nadhled nad věcí a potírám klubismus, až se to někdy mým spoluhráčům nelíbí. Ovšem co předvedl rozhodčí Luboš Pluhař - navíc s pověstí, která ho provází - to byla docela silná káva i na mě.

Za sebe můžu říct, že Červené Janovice z toho zápasu body ani nečekaly, protože jsme si mysleli, že nás Hlízov v sestavě nabité individualitami přejede, ale ono mu to nějak skřípalo. Navíc v hostujícím kádru chyběl například stoper Petr Holík, takže asi bylo nějak potřeba eliminovat útočnou sílu soupeře. Ale tohle už je jen spekulace…

Každopádně kdo byl přímo na zápase, udělal si obrázek sám. Co jsem v reportáži napsal, za tím si z celkového hlediska stojím, i když jednotlivé situace by samozřejmě stály za detailnější rozbor. Však to například podle reakce Kuby Melezínka z Nových dvorů nebyl z pohledu Hlízova první a asi ani poslední takhle podobný zápas. Kéž bych se ale mýlil!

Rozhodčí Pluhař

(Luboš Hájek, 18. 5. 2015 8:38)

Zjišťoval jsem, co je rozhodčí Pluhař zač. Některým oddílům na Kolínsku leží v žaludku kvůli tendenčnímu pískání a několikrát ho řešil i Okresní fotbalový svaz Kolín. Není výjimkou, že hráčům vyhrožuje... Má nějaké dluhy, a tak se mu každá vypískaná koruna navíc náramně hodí. A takový člověk dělá u Městské policie Kolín. :-(

Re: Rozhodčí Pluhař

(divák, 18. 5. 2015 16:47)

Doufám,že Janovice do zápisu něco napsali!

Re: Re: Rozhodčí Pluhař

(Sokol ČJ, 18. 5. 2015 20:47)

Kapitán nemůže podle pravidel vznášet do zápisu o utkání námitky k výkonu rozhodčího.

hlízov- špína

(Jakub Melezínek (SK ND), 18. 5. 2015 9:23)

To co předvádí Hlízov se nevidí na celém okrese. Jsou to socky, které nemají ani na střed třetí třídy, ale z nějakého důvodu si myslí, že patří do okresu a tak platí co to jde. To, že Janeček s Balvínem platí rozhodčímu, aby vyloučil nejlepšího hráče soupeře, se na jaře nestalo poprvé.. Proto je mi vás kluci z Janovic líto, ale takhle to s nimi mají všichni a ze srdce jim přeju aby nepostoupili.

Re: hlízov- špína

(Radek Vavřina, 18. 5. 2015 11:55)

Dík za podporu, já naopak si přeju ať postoupí až si to užijou i jiná mužstva než my, ale aby tam vydrželi museli by mít takové rozhodčí tři na každý zápas.

Rozhodčí

(Bazikus, 18. 5. 2015 6:29)

Přátelé byl jsem se kouknout na poslednich 25 minut..To co rozhodčí předvedl rozhodčí nemá obdoby..Je smutný ze se něco takového děje ve třetí třídě. .

Re: Rozhodčí

(:(, 18. 5. 2015 8:33)

Nejhorší na tom je, že Hlízovu jde stejně o hovno, protože Sedlec B stejnak postupovat nebude :/