Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvanáctý fotbalista si předem nadělil dárek k padesátinám

7. 3. 2015

Dvěma dodávkami značky Volkswagen Transporter se vypravili do velkoměsta fotbalisté Červených Janovic. Na programu měli přátelský duel s jedním z nejstarších českých klubů se slavnou minulostí.

sobota 7. března 2015 od 14 hodin
ČAFC Praha C – Červené Janovice 4:1 (2:1)


Přátelské utkání ČAFC Praha C - Červené Janovice 4:1 (2:1).Cestu do Prahy umocnilo příjemné slunečné počasí, a tak se jednalo o hezký výlet. Se vší parádou to však nebylo, protože po fotbalové stránce to hostujícímu mužstvu moc neklapalo. A to dokonce mělo na hřišti s umělou trávou v určitých fázích zápasu výhodu hráče navíc.

Ne že by se soupeř nesešel, nebo že by rozhodčí preferoval červenojanovický tým, ale ten prostě nastoupil ve dvanácti. O pozici rozdílového fotbalisty si totiž se souhlasem domácího trenéra a sudího v jedné osobě I. Kovačíka řekl za dva měsíce padesátiletý M. Švorc, bývalá opora Červených Janovic, který bydlí v Praze a měl to na stadion bratří Voglů kousek.

A udělal dobře, že si po velmi dlouhé době přijel kopnout. Svým mladším spoluhráčům ukázal, že to ještě pořád má v noze. Odehrál si s krátkými přestávkami na vydýchání svoje a přidal gól, když se po autovém vhazování R. Vavřiny a přihrávce L. Hájka dokázal zkušeně prosadit mezi penaltovým puntíkem a malým vápnem. V tu chvíli vyrovnal na 1:1, ovšem ze strany hostů to bylo téměř všechno, vyjma třeba nastřeleného břevna R. Vavřinou z přímého kopu.

Přestože hosté nebyli zdaleka kompletní (chyběli například bratři Menšíkovi, T. Dvořák, J. Hájek, D. Uher či Z. Schneiderwind), mají před blížícími se boji o záchranu ve III. třídě o čem přemýšlet, neboť se prezentovali především neschopností přesně si přihrát. A to ještě mohli děkovat brankáři M. Valentovi, který mužstvo uchránil o dvojnásobný nášup.

Po utkání připravil spřátelený klub ČAFC Praha pro všechny zúčastněné hráče posezení s pohoštěním, při němž se nejen sledovalo v televizi atletické halové mistrovství Evropy v pražské O2 aréně nebo ženský biatlonový sprint na světovém šampionátu ve Finsku, ale také se už spřádaly plány na další společné zimní soustředění v Jablonci nad Nisou.

Branky: M. Šafr 3, I. Kovačík ml. - M. Švorc. Rozhodčí: I. Kovačík st. (Praha).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, B. Laudát - J. Červinka, M. Švorc, I. Hájek, M. Liberský, R. Vavřina - R. Mutl, D. Dvořák. Hokejově střídali: J. Víta, J. Zelený, L. Hájek.

Příští zápas: Bratčice - Č. Janovice (sobota 14. března od 14 hodin v Hostovlicích). (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.


Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář