Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvali si tým až z Prahy, ale scházeli se jako švábi na pivo

16. 8. 2014

Kousek od pořádné ostudy byli červenojanovičtí fotbalisté. Až z Prahy si k přátelskému utkání pozvali spřátelený tým ČAFC, ovšem když došlo na věc, málem se ani nesešli. Ještě že bouřka oddálila hodinu výkopu.

sobota 16. srpna 2014 od 15 hodin
Červené Janovice – ČAFC Praha C 2:4 (2:3)

Přátelské utkání Červené Janovice - ČAFC Praha C 2:4 (2:3). Foto: Pavla HájkováDomácí mužstvo pokračovalo v trendu z předešlého dne v Paběnicích - více čtěte ZDE - a opět řešilo velké problémy se sestavou. Naštěstí mu pomohla příroda, která předvedla ukázkové hromy a blesky i průtrž mračen, a tak zápas začal s půlhodinovým posunem. To už stačili dorazit dva opozdilci z béčka V. Menšík a V. Zdeněk.

Starší dorostenci jednoho z nejstarších českých fotbalových klubů, který letos v květnu oslavil 115. výročí svého založení, zpočátku působili zakřiknutě a nechali hrát domácí mužstvo, v němž byl v úvodních minutách aktivní především J. Červinka. Postupem času však Pražané získávali pevnou půdu pod nohama a převzali iniciativu, kterou si udrželi až do konce duelu.

Zejména ve druhém poločase kontrolovali díky kombinanční hře po zemi hru, neboť červenojanovičtí hráči už jenom chodili a byli v útoku naprosto neškodní. S výjimkou šance M. Valenty, jenž se po změně stran posunul z brány na pravou zálohu, ovšem v nadějné pozici přestřelil kovovou konstrukci i ochrannou síť.

Kromě fotbalu viděla hrstka diváků i dva přelety gripenů z chotusického letiště, které se staly součástí doprovodného programu u příležitosti oslavy 50. výročí založení oddílu kopané v nedalekých Paběnicích.

Spolupráce červenojanovického i pražského klubu, jež spolu již dvakrát absolvovaly zimní soustředění v Jablonci nad Nisou, by měla pokračovat i nadále. Nejbližší akcí by mohl být listopadový přátelský zápas na umělé trávě - alespoň tak znělo pozvání trenéra ČAFC I. Kovačíka v závěru společného pozápasového posezení s občerstvením v klubovně na hřišti.

Branky Č. Janovic: 9. J. Červinka, 29. T. Dvořák - 5. M. Možny, 16. M. Lafata, 21. D. Karel, 84. M. Kubala. Rozhodčí: D. Mucha (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta (46. J. Hájek) - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, J. Hájek (46. M. Valenta) - J. Červinka, D. Dvořák, J. Víta, J. Švorc, L. Menšík - V. Menšík. Střídal: V. Zdeněk. Trenér: J. Víta. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Podekovani

(Ivan Kovacik, 18. 8. 2014 12:52)

Vážení a milí kamarádi fotbalisté Janovic,
za tým CAFC vam dekuji za zorganizovani pratelskeho zapasu,kteryjsme planovali jiz loni. Chtel bych podekovat i za pristup ferove hry proti dorostencum a zaroven poprat nejen Cervajzovi, ale i muzstvu at se mu v nadchazejici sezone dari. Na zaver vas srdecne zveme na odvetu na UMT stadion bři Voglu -stadion Cafc Praha a klidne to muzete spojit i s predvanocnimi nakupy v centru Chodov a nebo Eden a nebo Hostivar (vse je nedaleko hriste). Zapas se muze konat i pod umelym osvetlenim. Fotbalu zdar