Jdi na obsah Jdi na menu
 


Členská schůze odtajnila nové trenéry i odborného konzultanta

29. 11. 2014

Členská schůze červenojanovických fotbalistů v klubovně na hřišti - trenér Josef Víta při vyplňování dotazníku. Foto: Luboš HájekPrvní polovina sezony 2014/2015 fotbalistům Červených Janovic moc radosti nepřinesla. Áčko v tabulce III. třídy skončilo předposlední, béčko v ‘pralese‘ na samém dně, a tak v rámci rozlučky nebylo co slavit.

Setkání v sobotu 29. listopadu v klubovně na hřišti proto bylo vnímáno spíše jako členská schůze, která měla zhruba čtyřicetiprocentní účast. Velmi dobře se na ni připravil předseda oddílu kopané R. Vavřina. Ve svém proslovu i v dotazníku, jenž vyplnil například i hrající trenér J. Víta, se snažil především vyprovokovat ostatní k větší aktivitě na trávníku i mimo něj. 

Počínaje například včasnými příchody k zápasům pod hrozbou pokuty, lepší docházkou na tréninky a brigády a konče třeba zájmem o práci ve výboru a vůbec o fotbal v Červených Janovicích. „Komu není klub lhostejný, může mě kdykoliv kontaktovat a dohodneme si další postup,“ uvedl mimo jiné ve svém monologu Radek Vavřina.

Ve hře je také existence rezervního celku, neboť obě janovická mužstva, co se týká počtu hráčů, na podzim spíše živořila, než aby si trenéři mohli vybírat. Jaro napoví, jestli dojde ke slibovanému zlepšení. Co se ale podařilo ještě na konci letošního roku, je rozšíření realizačního týmu. S platností od začátku prosince áčko povedou trenéři J. Víta, R. Vavřina a I. Hájek, o chod béčka se budou starat O. Menšík, M. Kavka a B. Kropáček. Takzvaným odborným konzultantem se navíc stal F. Bednář.

„Trenéři se přizpůsobí dotazníkové volbě dne a času tréninků v zimním období většině hráčů. Pak už bude jenom na fotbalistech, jestli své sliby a předsevzetí splní, nebo realizační tým jako celek v závěru sezony skončí a bude další otázkou, zda by vůbec oddíl kopané v Červených Janovicích měl dále fungovat jako dosud,“ naznačil Radek Vavřina.

„Myslím tím, že by pak stálo za to dát dohromady pouze hráče, kteří mohou a chtějí dodržovat určité požadavky, z těchto udělat jedno mužstvo pro III. nebo IV. třídu a hrát fotbal opravdu pro radost a ne pro zlost, jak tomu většinou bývá, když se obvolává půlka družstva, zda někdo vůbec přijde,“ upřesnil na závěr předseda červenojanovické kopané. (lh)

Dvoustránkový zápis z členské schůze najdete ZDE.


Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář