Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalový svaz novinkami pro další sezonu zrovna nešetřil

21. 7. 2014

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPZ funkcionářského hlediska do náročné sezony 2014/2015 vstoupí červenojanovický fotbalový oddíl. Na losovacím aktivu v pondělí 21. července bylo potvrzeno hned několik nových povinností.

V první řadě si zástupci klubu musí zvyknout na to, že zápis o utkání má být už i ve III. třídě vyplněn v elektronické podobě a to samé bude platit také pro béčko v nejnižší okresní soutěži.

„Vzhledem ke sponzorskému daru od herního portálu Grunex.com, potažmo našeho spoluhráče Martina Liberského budeme mít zajištěn notebook a tiskárnu, ovšem větší problém asi nastane - i na základě zkušeností z minulých let, kdy jsme už výpočetní techniku jeden čas používali - vždy najít někoho, kdo si s ní porozumí,“ naznačil sekretář oddílu Luboš Hájek.

Sportovně-technická komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora slovy svého předsedy Vladimíra Šturma doporučila, aby počítač nebyl v kabině rozhodčího. Ten musí mít vyplněný a vytisknutý formulář k dispozici nejpozději patnáct minut před začátkem zápasu, jinak důvod prodlení uvede právě do zápisu o utkání.

Nepříjemné pro klub bude po finanční stránce celorepublikové navýšení paušálů ve prospěch sudích. Hlavnímu rozhodčímu dosud náležela za odpískaný duel ve třetí i čtvrté třídě odměna ve výši 250 korun plus cestovné, nově si naúčtuje 400 korun plus cestovné, přičemž za každý ujetý kilometr se platí pětikoruna - to zůstalo stejné.

Červenojanovický oddíl se může v posledních letech pyšnit tím, že se pečlivou a zodpovědnou prací funkcionářů vyvaruje placení zbytečných pokut okresnímu fotbalovému svazu, nicméně v daném sazebníku si bude muset dát pozor i na novou kolonku, a sice poplatek za nepřítomného asistenta rozhodčího - laika. Pokud si ho hostující tým k utkání nepřiveze, zaplatí 500 korun ve prospěch domácího celku, který má podle soutěžního řádu povinnost dodat druhého lajnového sudího.

Jedné novince však v nastávající sezoně neujdou ani samotní fotbalisté. Když skončí duel remízou, následuje střelba penalt. „Kopat se jich bude pět, případně dále po jedné až do rozhodnutí. Musí se vystřídat všichni hráči, kteří dokončili zápas v normální hrací době, až poté se můžou opakovat," upřesnil předseda sportovně-technické komise Vladimír Šturm s tím, že vítěz penaltového rozstřelu získá bod navíc.

A jak pro Červené Janovice vůbec dopadl losovací aktiv? Z pohledu áčka nijak valně, protože na úvod sezony přivítá ambiciózní a silný Kácov B, pak pojede na hřiště zkušené suchdolské rezervy a ve třetím kole bude hostit Nové Dvory, jejichž nový trenér F. Onderka se netají rychlým návratem do okresního přeboru. Béčko zahajuje v Malešově s tamním béčkem. (lh)

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář