Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na úpatí Železných hor se přesunuly už obě ofenzivní hvězdy

29. 8. 2014

Robert Menšík utrpěl v utkání Třemošnice - Hlinsko zlomeninu vnější zánártní kosti pravé nohy. Foto: Robert MenšíkŠpatné došlápnutí ve středovém kruhu ve snaze získat míč po přihrávce od spoluhráče, a ještě k tomu v utkání krajského přeboru Třemošnice - Hlinsko, se stalo nepříjemností i pro červenojanovické fotbalisty.

Už takhle v úvodu nové sezony těžce zkoušený tým dostal další direkt. Problémy začaly špatnou docházkou hráčů na přípravné zápasy, pokračovaly zraněními M. Liberského a D. Uhra i vyřazením mužstva v pohárovém duelu na Štrampouchu a také domácím debaklem v úvodu III. třídy s kácovskou rezervou. Nyní se bude muset trenér J. Víta vyrovnat s odchodem dalšího ofenzivního pilíře, na něhož hodně sázel.

V létě se kouč rozloučil s nejlepším střelcem jara R. Menšíkem, autorem čtrnácti gólů, po kterém zatoužila Třemošnice, hrající přebor Pardubického kraje. Stejný klub zalovil v Červených Janovicích opět, tentokrát v síti uvízl Z. Schneiderwind.

A jakou souvislost to má se začátkem tohoto článku? Byl to právě R. Menšík, kdo si v sobotu 23. srpna v 58. minutě zápasu Třemošnice - Hlinsko po špatném došlápnutí na hranu chodidla zlomil vnější zánártní kost pravé nohy, a v útoku by ho měl nahradit Z. Schneiderwind. Ten už na úpatí Železných hor hostoval letos na jaře, a tak byl pro tamního trenéra L. Petříčka už v rozehrané sezoně jasnou a hlavně rychlou volbou. Zvlášť když hráč má s mateřským oddílem dohodu, že v případě nabídky z vyšší soutěže bude na požádání uvolněn.

Není tedy divu, že v Červených Janovicích přibyly starosti a na nic víc, než na záchranu ve III. třídě nyní nemohou myslet. Vždyť v loňské mistrovské sezoně 2013/2014 za ně Z. Schneiderwind na podzim nastřílel osm branek a R. Menšík na jaře po předčasném návratu z hostování v Kutné Hoře dokonce čtrnáct. Dohromady tak, aniž by se společně potkali na hrací ploše, zatížili konto soupeřů třetinou všech červenojanovických gólů. Nechá se předpokládat, že ty nyní budou citelně chybět. Alespoň do konce letošního kalendářního roku, kdy oběma fotbalistům skončí v Třemošnici hostování.

Podle sdělení doktora mužstvu na podzim s největší pravděpodobností nepomůže už ani M. Liberský, který od pohárového duelu na Štrampouchu léčí přetrhané vazy v kotníku. A to ještě o přestupu či hostování do béčka Slavie Louňovice - III. třída na Praze-východ - údajně uvažuje P. Holý, který se však na fotbale dlouho neobjevil stejně jako třeba B. Laudát. Přání odejít, aby byli blíže svému bydlišti, navíc vyslovili J. Švorc (ČAFC Praha) a M. Pokorný (Tupadly). Naopak do sestavy už by se po delší odmlce mohli brzy vrátit marodi D. Uher a T. Menšík.

Jestliže Červené Janovice před rokem v rámci letního přestupového trhu jednoznačně posílily, tak tentokrát je tomu i vinou shody okolností přesně naopak. Ale zase svítá naděje, že ve druhé polovině sezony R. Menšík a Z. Schneiderwind konečně oba obléknou janovický dres a stanou se pro soupeře obávanou hrozbou. (lh)

Na smolný okamžik pro Roberta Menšíka v 58. minutě mistrovského utkání krajského přeboru Třemošnice - Hlinsko se můžete podívat ze záznamu ZDE.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář