Jdi na obsah Jdi na menu
 


O postupu přes Vrdy rozhodl ofsajdem zavánějící okamžik

16. 8. 2015

Nečekaný zájem fotografů provázel pohárové utkání fotbalistů Červených Janovic a Vrdů. Mohlo to být soupeřem z okresního přeboru či novou domácí akvizicí v podobě V. Müllera, který přišel na hostování z Chotusic.

neděle 16. srpna 2015 od 17 hodin
Červené Janovice - Vrdy 1:0 (0:0)


Pohárové utkání Červené Janovice - Vrdy 1:0 (0:0). Foto: Pavla HájkováKdo se však těšil na nejlepší vrdské hráče, musel být zklamaný, protože hosté dorazili víceméně s rezervním týmem. Chyběli například R. Truksa, Jiří Luňáček, J. Spěvák a další, neboť áčko odehrálo ve stejný den dopoledne přátelský duel s Poděbrady s výsledkem 0:4. Nikoho proto moc nepřekvapilo, že červenojanovičtí fotbalisté soupeři stačili a v prvním poločase byli i opticky lepší, jen s proměňováním brankových příležitostí si měli dát více záležet.

A protože Vrdy si moc šancí nevypracovaly - a když už ano, tak je nedotáhly do gólového konce - rozhodl o postupujícím celku do druhého kola Poháru Okresního fotbalového svazu Kutná Hora ofsajdem zavánějící okamžik: střela L. Menšíka z levé strany se v 53. minutě dostala až k L. Červinkovi, jemuž stačilo už jen správně nastavit nohu. Právě tento moment zachytila fotografka I. Záňová, která se společně s dalšími třemi kolegy s objektivy nezvykle sešla ve zhruba patnáctimetrové zóně u postranní čáry na polovině hřiště.

Červené Janovice si tak po sobotním benefičním sportovním dnu, kdy se s třicetiletou aktivní fotbalovou kariérou rozloučil kanonýr R. Vavřina, do sytosti užily celý víkend a zároveň si rozšířily nabídku podzimních zápasů: ve středu 28. října od 14.30 hodin je čeká souboj o pohárové semifinále, když vyzvou rezervu kutnohorské Sparty, která vyřadila Nové Dvory.

Duel Červené Janovice - Vrdy se odehrál premiérově po spuštění takzvané Fotbalové (r)evoluce. Ta zahrnuje kompletní elektronizaci dokumentů a vyřizování veškeré administrativy pouze přes internet. Projekt zahájený 1. července 2015 Fotbalovou asociací České republiky má tři základní okruhy. Tím prvním je vyplňování zápisů o utkání elektronicky. Druhým je online registrace spojená se zrušením klasických registračních průkazů a s možností vyřizování přestupů a hostování 24 hodin denně v daném období. Třetím je sběrná faktura, kdy funkcionáři klubů neplatí rozhodčí ihned po zápase a nehradí na poště různé poplatky, ale místo toho jim jednou za měsíc přijde souhrnné vyúčtování.

Branka: 53. L. Červinka. Rozhodčí: P. Poklop (Krchleby).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, J. Laudát, J. Červinka - L. Červinka, T. Dvořák, M. Liberský, L. Menšík - V. Müller, Z. Schneiderwind. Střídali: D. Dvořák, V. Menšík, J. Zelený, A. Dlouhý.

Výsledky předkola Poháru OFS Kutná Hora: Potěhy - Záboří nad Labem 0:2, Horní Bučice - Miskovice 1:7.

Ostatní výsledky 1. kola Poháru OFS Kutná Hora: Nepoměřice - Sedlec 3:5, Záboří nad Labem - Uhlířské Janovice B 2:8, Kaňk - Zbraslavice 3:4, Štrampouch - Tupadly B 1:0, Nové Dvory - Kutná Hora B 1:3, Chotusice - Miskovice 3:3 (na penalty 4:3), Hlízov - Malešov 0:1.

Program 2. kola Poháru OFS Kutná Hora: Uhlířské Janovice B - Sedlec, Štrampouch - Zbraslavice, Červené Janovice - Kutná Hora B, Chotusice - Malešov. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář