Pohárové čtvrtfinále se Spartou skončilo jízdou na kolotoči

28. 10. 2015

Tak trochu za trest bylo pro červenojanovické mužstvo čtvrtfinále poháru s kutnohorskou rezervou. Na státní svátek se totiž moc hráčům na fotbal nechtělo, či spíše nemohli z pracovních nebo zdravotních důvodů.

středa 28. října 2015 od 14.30 hodin
Červené Janovice – Kutná Hora B 1:11 (1:4)

Pohárové utkání Červené Janovice - Kutná Hora B 1:11 (1:4). Foto: Pavla HájkováTo hostující Sparta se dostala v říjnu do skvělé formy a v posledních čtyřech zápasech okresního přeboru získala jedenáct bodů. Jako jasný favorit neponechala, co se týkalo hráčského kádru, nic náhodě - využila tři náhradníky divizního áčka: R. Vocela, R. Šestáka, B. Pospíšila, ale na druhou stranu i čtyři dorostence (dva z nich v základní sestavě), a soupeře nepodcenila ani na hrací ploše.

Červenojanovická obrana vydržela fotbalovějšímu protivníkovi vzdorovat do 27. minuty, kdy se po samostatné akci a tvrdé střele gólově prosadil R. Šesták. Po půlhodině hry sice vyrovnal přímo z rohového kopu J. Víta, ovšem ve zbývajícím čase utkání už jasně dominovali hosté.

Jejich převaha byla zřetelná především ve druhém poločase, kdy se hrálo v podstatě na jednu bránu. V té době ji už hájil útočník V. Müller, který si po změně stran vyměnil post s M. Dlouhým, jenž si při jednom ze zákroků v první půli poranil malíček pravé ruky.

K újmě na zdraví přišel ve slušně hraném duelu i D. Dvořák. Ten nestačil v 55. minutě uhnout odkopu V. Boumy a vinou míčem zblízka nastřeleného obličeje si dal vlastní branku a otřesen se krátce poté raději nechal vystřídat. Z fotbalového kolotoče v podání kutnohorské Sparty se však mohla motat hlava i ostatním domácím hráčům.

S přibývajícím počtem branek psychicky nalomení fotbalisté Červených Janovic proto stále častěji vyhlíželi závěr pro ně ‘tréninkového’ zápasu, nicméně dvoucifernému výsledku nezabránili. Jeho konečnou podobu stanovil kutnohorský brankář V. Jeřábek, když v 84. minutě proměnil penaltu po faulu V. Boumy na T. Pospíšila.

Branky: 30. J. Víta - 43., 49., 76. V. Vodička, 27., 64. R. Šesták, 34. B. Pospíšil, 40. C. Jarkuliš, 55. vlastní (D. Dvořák), 60. P. Král, 62. F. Turkovský, 84. V. Jeřábek z penalty. Rozhodčí: P. Procházka (Vrdy).

Č. Janovice: M. Dlouhý (46. V. Müller) - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák (59. J. Zelený), B. Laudát - L. Červinka, J. Červinka, J. Víta, D. Hájek, V. Menšík - V. Müller (46. M. Dlouhý).

Ostatní výsledky čtvrtfinále Poháru OFS Kutná Hora: Chotusice - Malešov 0:4, Uhlířské Janovice B - Sedlec 5:0, Štrampouch - Zbraslavice 1:0.

Program semifinále Poháru OFS Kutná Hora: Štrampouch - Uhlířské Janovice B, Kutná Hora B - Malešov. (lh)