Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kanonýr pojal loučení s kariérou jako benefiční sportovní den

15. 8. 2015

Z rozlučky červenojanovického kanonýra Radka Vavřiny s fotbalovou kariérou. Foto: Jana VyčítalováSetkání fotbalových generací nabídl benefiční sportovní den na hřišti v Červených Janovicích. Jinak to být ani nemohlo, neboť ho uspořádal hráč, který dres stejného oddílu oblékal dlouhých třicet sezon.

Právě pro něj měla neobvyklá letní akce zvláštní příchuť. Radek Vavřina se totiž ze zdravotních důvodů - čeká ho další operace kolena, tentokrát menisků - loučil s aktivní kariérou. A pojal to ve velkém stylu, kterým chtěl potěšit jak své bývalé spoluhráče, tak občany. 

Navíc myslel i na výtěžek ve prospěch klubu, a tak se rozhodl veškerý finanční zisk z celé akce věnovat na opravu kabin, a sice především vnější části. „Je mi jasné, že se nebude jednat o nějakou závratnou sumu, ale i s menší částkou se nechá pracovat a dobře naložit,“ předeslal Radek Vavřina.

Všechno promyslel do detailů - dokonce při té příležitosti vydal čtyřstránkový zpravodaj - a podle toho pak v sobotu 15. srpna také vypadal výsledný dojem. „Aby nebyl program jenom o kopané, snažil jsem se vymyslet něco pro pobavení širší veřejnosti a hlavně umožnit všem společně posedět a popovídat si o denních radostech i strastech,“ naznačil Radek Vavřina.

Do „boje“ povolal hráče ze tří dekád své bohaté fotbalové kariéry: ČJ 1993 - s nimi začínal hrát kopanou za dospělé, ČJ 2002 - nejúspěšnější mužstvo, s kterým se podílel na postupu do okresního přeboru, a ČJ 2015 - současný kádr. Posledním celkem do party byla děvčata z kutnohorské Sparty s červenojanovickou odchovankyní D. Jiříkovou. 

Všechna čtyři exhibiční utkání sloužila hlavně pro pobavení všech aktérů i diváků, takže výsledky nebyly důležité, nicméně soutěživé typy si mohly zaznamenat toto pořadí: 1. ČJ 1993, 2. ČJ 2015, 3. ČJ 2002, 4. Sparta Kutná Hora ženy.

Návštěvníci sportovního areálu také ocenili pestrý doprovodný program: tombola obsahovala více než 400 cen, mezi nimiž nechyběl třeba víkendový pobyt v Jánských Lázních v hodnotě 1700 korun (shodou náhod ho vyhrál syn R. Vavřiny), svou činnost představili mladí hasiči a došlo také na pokutové kopy o velký sud desítky z kácovského pivovaru. Z dvaceti přihlášených borců si prvenství vystřílel a vychytal R. Menšík, druhý skončil L. Menšík. Vítěz tohoto klání s názvem Janovická penalta podpořil benefiční charakter setkání a cenu nezištně věnoval ve prospěch červenojanovického klubu!

„Doufám, že všichni hosté byli spokojeni a odnesli si domů hezké vzpomínky,“ podotkl v závěru setkání dojatý Radek Vavřina, jemuž významný den budou připomínat upomínkové předměty od obce i od spoluhráčů a časem určitě také již zmíněné opravené kabiny.

Na úplný závěr ještě něco pro milovníky statistiky: současný předseda oddílu kopané R. Vavřina odehrál v červenojanovickém dresu 742 utkání a nastřílel v nich 618 branek. Sám kanonýr však připustil, že dosavadní čísla by se mohla ještě změnit...

„Rozhodování o konci mé aktivní fotbalové kariéry nebylo vůbec jednoduché a do této chvíle si nejsem jistý, jestli jsem udělal dobře a zda v pozici hráče bez fotbalu dokážu žít. Nevylučuji proto nějaké náhodné starty v případech, kdy bude opravdu potřeba. Chtěl jsem se především rozloučit se všemi spoluhráči z celé doby mého působení v Červených Janovicích, a že jich bylo požehnaně,“ zdůraznil Radek Vavřina. (lh)

Výtěžek benefičního sportovní dne v Červených Janovicích u příležitosti rozlučky Radka Vavřiny s aktivní fotbalovou kariérou. Foto: Petra Kavková

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete ZDE a ZDE.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář