Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novou ubytovnu u hřiště obsadili jako první malí sparťané

13. 8. 2015

Z letního soustředění přípravkových týmů Sparty Kutná Hora v Červených Janovicích. Foto: Zdeněk LuňákÚmorné vedro neodradilo přípravkové týmy kutnohorské Sparty, aby počtvrté v řadě absolvovaly čtyřdenní letní soustředění v Červených Janovicích. Výprava ze stříbrného města čítala 31 dětí a 8 dospělých.

Menší část z nich se tradičně usídlila v kabinách na hřišti, ovšem ostatní si od 10. do 13. srpna už dopřáli 'luxus' v nedávno otevřené ubytovně, kterou hned vedle sportovního areálu zprovoznila zemědělská společnost Agro Podlesí. Ta zajistila i celodenní stravování a pitný režim.

„Vzhledem k předpovědi meteorologů, kteří avizovali pokračující tropické počasí, jsme zvažovali, jestli soustředění na poslední chvíli neodvoláme, ale nakonec jsme zůstali u původního plánu. A udělali jsme dobře. Vysoké teploty se daly vydržet, a i když jsme toho až tolik nenatrénovali, ke stmelení kolektivu byly ty čtyři dny dobré,“ řekl jeden z kutnohorských přípravkových koučů Jan Šťastný.

Naděje z Lorce tak měly na vyprahlém trávníku tréninkové jednotky ve stínu tribuny a bříz už od 8.30 hodin a pak až večer. Přes den hledaly osvěžení v rybnících, kterých je v okolí Červených Janovic dost. „Ke koupání jsme využili Katlov a Vačkář,“ upřesnil další kutnohorský kouč a zároveň červenojanovický fotbalista Vladimír Bouma.

Stejně jako v minulých letech si děti užily například také noční stezku odvahy, setkání s dvěma policistkami ze zbraslavického obvodního oddělení či po příjezdu rodičů závěrečné opékání špekáčků. Pozor si všichni museli dát na přemnožené vosy. „Celé soustředění se naštěstí obešlo bez komplikací a bylo jako vždy parádní, a sice díky příjemnému prostředí i skvělé partě,“ zdůraznil trenér Zdeněk Luňák, který se svými kolegy litoval jenom toho, že se tentokrát nepodařilo sehnat žádného soupeře k přátelskému utkání. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete ZDE.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář