Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radost ze záchrany umocnil triumf v soutěži slušnosti

22. 6. 2016

Rozlučka fotbalistů Sokola Červené Janovice se sezonou 2015/2016 na hřišti. Foto: Luboš HájekJestli pít na radost nebo na smutek, ještě v pátek 17. června v době rozlučky se sezonou 2015/2016 nevěděli fotbalisté Červených Janovic. Jasno měli až o pár dnů později. Velmi je potěšilo Bílé Podolí.

Kobylky totiž v závěrečném kole zvítězily o tři góly v Býchorech a udržely se v I. B třídě, která skončila o týden později než okresní soutěže. Příjemným zjištěním byla rovněž zpráva, že Suchdol po odchodu mecenáše V. Střihavky do Čáslavi a avizovaném odhlášení se z divize, z níž nakonec stejně sestoupil, přihlásil tým dospělých do okresního přeboru a béčko zrušil.

Tím pádem zbylo ve III. třídě místo právě na červenojanovické fotbalisty, kteří skončili na úkor Nepoměřic na předposlední příčce, a nevadil ani dobrovolný přesun Kácova B z okresního přeboru do 'trojky'. Potvrdil to v Lorci nejen vyhlašovací aktiv Okresního fotbalového svazu Kutná Hora, v jehož úvodu se držela minuta ticha za náhle zesnulého ratajského funkcionáře J. Sadílka, ale také závěrečná zpráva sportovně-technické komise v čele s předsedou V. Šturmem.

Na rozlučce v klubovně na hřišti v Červených Janovicích, která se konala v době remízového zápasu České republiky s Chorvatskem na fotbalovém Euru ve Francii, seznámil předseda klubu R. Vavřina hráče i fanoušky s některými novinkami před novým soutěžním ročníkem. Viditelnou změnou je pokračující rekonstrukce kabin, kde se v poslední době proinvestovalo přes padesát tisíc korun.

Dost peněz spolyká také samotná hrací plocha, která by se díky schválené krajské dotaci ve výši necelých tři sta tisíc korun měla narovnat. „Abychom nemuseli hledat a platit náhradní hřiště, požádali jsme Okresní fotbalový svaz Kutná Hora o možnost odehrát všechny podzimní zápasy v domácím prostředí a jarní pak venku,“ poznamenal šéf červenojanovické kopané Radek Vavřina.

Do mistrovské sezony 2016/2017 vstoupí Červené Janovice opět s dvěma mužstvy, ale snad už s lepšími výsledky. Pomoci by tomu měl nový hlavní kouč, jímž byl po předchozí dohodě pověřen I. Hájek. Ten působil před několika lety v roli mládežnického trenéra v obci a právě tehdejší poslední generaci hráčů, které vychoval, by rád co nejvíce využil v sestavě áčka.

Ke cti červenojanovické rezervy posloužila po uplynulém soutěžním ročníku skutečnost, že ačkoliv tento celek v 'pralesní lize' výsledkově selhal, zvítězil s šestibodovým náskokem před Malínem B v klání slušnosti a jako odměnu získal od Okresního fotbalového svazu Kutná Hora šek na tisíc korun. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Náhledy fotografií ze složky 2016-06-17 Rozlučka se sezonou 2015/2016

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář