Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tělovýchovné jednoty Sokol se po letech ujal nový předseda

14. 11. 2015

Nový předseda Tělovýchovné jednoty Sokol Červené Janovice Radek Vavřina. Foto: Luboš HájekČtyři akce za necelý den stihli fotbalisté Červených Janovic v sobotu 14. listopadu: zápas se Suchdolem B, valnou hromadu tělovýchovné jednoty, rozlučku s podzimní částí sezony a posvícenskou zábavu.

Po výsledkově nevydařeném utkání - reportáž s fotogalerií najdete ZDE - se vše důležité odehrálo v sokolovně. Nejdříve došlo k volbě nového výkonného výboru celé tělovýchovné jednoty. Dlouholetého předsedu L. Frantíka vystřídal po veřejném hlasování R. Vavřina a dalšími funkcionáři se rovněž po jednomyslné volbě stali místopředseda Z. Kruliš, jednatel L. Hájek, hospodářka P. Mašínová a člen J. Víta. Revizní komisi vytvořili P. Kruliš, V. Bouma a L. Červinka.

Prvním cílem nového vedení bude splnění všech náležitostí činnosti spolku podle platné legislativy a hned potom i nutná redukce členské základny. Ta totiž čítá neuvěřitelných 261 lidí! Zhruba polovina z nich je zaregistrována ve fotbalovém klubu a druhá, jen o něco menší část v již dávno nečinném oddíle s názvem Sport pro všechny. Ten by měl být oficiálně zrušen a nahrazen tenisovým klubem.

„Podmínkou pro to, abychom například prostřednictvím České unie sportu vůbec mohli usilovat o nějaké dotace na zvelebení kabin a hrací plochy, musí být zaplacení členských příspěvků. Ty byly v odsouhlasených nových stanovách spolku vyčísleny na 500 korun za rok pro dospělého a 100 korun za rok u mládeže do osmnácti let. Na základě jejich úhrady na kalendářní rok 2016 dojde k očekávané výrazné úpravě členské základny,“ naznačil nový předseda Tělovýchovné jednoty Sokol Červené Janovice Radek Vavřina, který už několik let šéfuje oddílu kopané.

Peníze ušetří čestní členové, jimiž se jako první na základě záslužné činnosti ve spolku stali a na valné hromadě toto ocenění jako poděkovaní převzali: L. Frantík (ročník narození 1961), Z. Vavřina (1954), V. Vavřina (1950), M. Bělohlávek (1950) a F. Bednář (1948). In memoriam se stejné cti dostalo i F. Pokornému (1946) a P. Menšíkovi (1942).

„Znova děkuji svému předchůdci Ladislavu Frantíkovi, který se několik let staral o chod naší tělovýchovné jednoty a například se podílel na vyřešení všech nejasností ohledně cizích pozemků, na kterých se v té době nacházel sportovní areál,“ zdůraznil Radek Vavřina.

V závěru valné hromady M. Valenta oficiálně oznámil konec své aktivní brankářské kariéry zejména kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům s koleny a v přibližně pětadvacetiminutovém monologu se za ní ohlédl. Potom už následoval volný program u příležitosti rozlučky s podzimní částí fotbalové sezony 2015/2016 a také v rámci posvícenské taneční zábavy, která se v červenojanovické sokolovně uskutečnila po sedmi letech - fotogalerii najdete ZDE. (lh)

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář