Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní vlna euforie zasáhla valnou hromadu i rozlučku

20. 11. 2016

Rozlučka fotbalistů Sokola Červené Janovice s podzimní částí sezony 2016/2017 v klubovně na hřišti. Foto: Martin LiberskýFotbalisté Červených Janovic se na podzim vezli na vlně euforie a podle toho také vypadala v sobotu 19. listopadu v klubovně na hřišti rozlučka s první polovinou sezony. Atmosféra byla uvolněná a plná radosti.

Zábavě předcházela valná hromada. Tato méně záživná část tradičního setkání funkcionářů, hráčů a fanoušků měla slavnostní okamžik v podobě zařazení S. Daňka (ročník narození 1949) mezi čestné členy Tělovýchovné jednoty Sokol Červené Janovice. Z loňska tak doplnil sedmičku vyvolených, konkrétně L. Frantíka (1961), Z. Vavřinu (1954), V. Vavřinu (1950), M. Bělohlávka (1950), F. Bednáře (1948), in memoriam se stejné cti dostalo i F. Pokornému (1946) a P. Menšíkovi (1942).

Právě za trenéra S. Daňka, kdy se na jaře roku 2013 podařil rychlý návrat áčka z 'pralesa' do třetí třídy, žily Červené Janovice fotbalem velmi intenzivně a o něco podobného se nyní zasloužil rovněž I. Hájek. Mužstva plného vlastních odchovanců se po dohodě se svým předchůdcem J. Vítou ujal na začátku sezony a dovedl ho k titulu podzimního půlmistra. Bezesporu důvod k oslavě, zvlášť když kromě přezimování v čele tabulky se tým může pochlubit deseti tříbodovými vítězstvími v řadě! A tento úspěch nemůže nijak snížit ani fakt, že červenojanovičtí fotbalisté odehráli všechny zápasy v domácím prostředí kvůli naplánovanému narovnání části hrací plochy.

„Myslím, že se nám podařilo dobře poskládat sestavu, která si takzvaně sedla. To ale neznamená, že ti, co na podzim hráli v základu, v něm na jaře musí zůstat, a podobně to platí u náhradníků. Každý zase dostane šanci porvat se o své místo, protože soupeři nám v jejich domácím prostředí nenechají nic zadarmo. Naopak si na nás dají ještě větší pozor a budou o to víc chtít nás porazit,“ naznačil červenojanovický trenér Ivoš Hájek. Ten si v první polovině sezony velmi považoval nejen soudržnosti kolektivu, ale také podpory fanoušků. „Jen bych si přál, aby nám zachovali přízeň, i když se třeba zrovna nebude dařit,“ poznamenal kouč.

Ať už to na jaře dopadne jakkoliv, husarský kousek v podobě stoprocentní bilance v deseti utkáních za sebou nezůstal bez patřičné odezvy. Fotbalisté Červených Janovic se totiž mohou těšit na nové dresy se jmenovkami a s čísly dle vlastního výběru, které jim pod podmínkou právě deseti výher v řadě už v úvodu sezony přislíbil podnikatel a spoluhráč z béčka R. Mutl. „Nějaké návrhy dresů se již připravují, takže se můžeme těšit,“ potvrdil spokojený trenér Ivoš Hájek.

A co se týká rekonstrukce čtvrtiny hrací plochy? Ta začala hned druhý den po podzimní derniéře vytrháváním zábradlí ze země. Pokud především počasí dovolí, fotbalisté by se na domácí pažit měli zase vrátit na začátku mistrovské sezony 2017/2018. A kdyby to bylo v té době už v okresním přeboru? Tomu by se v Červených Janovicích jistě nikdo nebránil. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.


Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář