Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední den v roce v pohybu: silvestrovský fotbal i běh

31. 12. 2016

Z 32. Silvestrovského běhu ve Svatém Mikuláši. Foto: Irena BlahníkováSportovními výkony si čekání na silvestrovskou oslavu a příchod nového roku 2017 vyplnili fotbalisté Červených Janovic. Zatímco jedna část týmu si v sobotu 31. prosince zahrála fotbálek, další parta si s chutí zaběhala.

„Jelikož jsem těžce nemocný, tak jsem tam byl pouze dvacet minut. Ale i tak super. Za rok nás tam snad bude víc,“ okomentoval Roman Blažek premiérový silvestrovský zápas na novém multifunkčním hřišti za červenojanovickou základní školou, kde nechyběli třeba J. Víta, R. Vavřina, P. Pallendal, P. David či V. Bouma se synem a T. Filip s dcerami.

Už tradiční setkání v poslední den kalendářního roku se konalo ve Svatém Mikuláši. Tamnímu silvestrovskému běhu na 5280 metrů přicházejí na chuť i červenojanovičtí fotbalisté. Například pátou účast si letos v mrazivém počasí připsal L. Hájek s rodinou, naopak debut si odbyl lehce oděný otužilec T. Kropáček nebo bývalý gólman R. Houdek.

A zástupci Červených Janovic se ve startovním poli rozhodně neztratili, vždyť v hlavním závodě dospělých skončili tři v první desítce, respektive pět v první dvanáctce. K úplné spokojenosti chyběly jen stupně vítězů, a tak potěšily alespoň dvě 'bramborové' medaile: T. Kropáček v kategorii do 35 let a L. Hájek v kategorii nad 35 let. Tomu se vyplatila tréninková dřina, když podle mobilní aplikace Runtastic cíleně naběhal v roce 2016 více než 2270 kilometrů.

Červenojanovický matador L. Hájek mohl mít radost i z výkonů svých dětí: dvanáctiletý Matěj potřetí oželel účast v dětské kategorii a raději ukázal záda velké většině dospělých soupeřů, šestiletá Lucie zvítězila mezi nejmladšími závodníky. A to ještě kvůli nemoci nemohl letos usilovat o prvenství Tomáš, největší favorit v kategorii do deseti let. (lh)

Pořadí a časy 'zástupců' Sokola Červené Janovice

Kategorie do 6 let (délka tratě 184 metrů) - 21 závodníků
1. Lucie Hájková - 45,7 s

Kategorie do 35 let (délka tratě 5280 metrů) - 16 závodníků + 11 žen
4. Tomáš Kropáček - 21:57 min. (celkově v hlavním závodě doběhl 6. z 43);
loňský čas: nestartoval 
5. Matěj Hájek - 23:22 min. (celkově v hlavním závodě doběhl 9. z 43);
loňský čas: 23:25 min.
6. Luboš Růžička - 23:47 min. (celkově v hlavním závodě doběhl 11. z 43);
loňský čas: 23:18 min.
7. Roman Houdek - 23:51 (celkově v hlavním závodě doběhl 12. z 43);
loňský čas: nestartoval

Kategorie 36 a více let (délka tratě 5280 metrů) - 16 závodníků
4. Luboš Hájek - 23:37 min. (celkově v hlavním závodě doběhl 10. z 43);
loňský čas: 25:04 min.

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií a celková pořadí jednotlivých kategorií najdete ZDE a ZDE.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář