Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postup ze třetí příčky opravdu vyšel, ovšem zadarmo to nebylo

21. 6. 2017

Ilustrační foto. Foto: Luboš HájekTři dny trvala nejistota fotbalistů Červených Janovic v otázce jejich postupu do okresního přeboru. Museli si počkat do úterý 20. června, kdy byla uzávěrka přihlášek týmů do soutěží na Kutnohorsku.

Nejdůležitější otázka zněla, jestli kácovská rezerva, která si z druhého místa za vítěznou Církvicí vybojovala právo postupu do vyšší soutěže, dobrovolně zůstane ve třetí třídě. „Kácov opravdu přihlásil trojku,“ potvrdil Vladimír Šturm, předseda sportovně-technické komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora.

Červené Janovice se tedy jako třetí celek tabulky mohou začít připravovat na okresní přebor. Ovšem zadarmo to nebylo. Klub musel zaplatit tři tisíce korun za mimořádný postup do vyšší soutěže. „Pamatuje na to sazebník poplatků v rozpise mistrovských soutěží,“ upřesnil Vladimír Šturm.

Nečekané rozhodnutí ve třetí třídě naopak udělal Štrampouch. Příští sezonu zůstane bez fotbalu. Hráči se totiž nepohodli na rozlučce a hned dvanáct jich v příštích dnech zažádalo o volný přestup - pět do Paběnic, tři do Chotusic, dva do Okřesanče, po jednom do Močovic a Suchdola. Za oddíl tak nebude mít kdo nastoupit. Neslavný konec slavného Ajaxu. Nahradí ho Horušice, které tak doplní ze čtvrtých tříd postupující dvojici Vlkaneč a Malešov B. Ten využil nezájmu vítězného zručského béčka.

V Červených Janovicích nebude o fotbal nouze, protože kromě dvou celků dospělých vyběhnou po dlouhých letech na trávník také mladší žáci a mladší přípravka. A ještě lepší zprávou pro fanoušky je, že se po dokončené rekonstrukci části hrací plochy už opět bude hrát v domácím prostředí. Rozlosování vejde ve známost po červencovém aktivu Okresního fotbalového svazu Kutná Hora. (lh)

Novodobé mezníky fotbalového oddílu TJ Sokol Červené Janovice

2016/2017 - postup do okresního přeboru
2012/2013 - postup do III. třídy
2011/2012 - sestup do IV. třídy
2003/2004 - sestup do III. třídy
2001/2002 - postup do okresního přeboru
1990/1991 - postup do III. třídy

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář