Jdi na obsah Jdi na menu
 


Premiéra nového trenéra měla v Horušicích stříbrný lesk

6. 8. 2016

Pouťový turnaj v Horušicích: Červené Janovice - Chotusice 3:2 (1:0). Foto: Pavla HájkováJako náhrada za mužstvo Zdechovic zkompletovali kvarteto v sobotu 6. srpna na pouťovém turnaji v Horušicích fotbalisté Červených Janovic. Zároveň to byla premiéra pro jejich nového trenéra I. Hájka.

Své svěřence mohl vidět v akci hned ve třech zápasech: s Chotusicemi, Horušicemi a Řevnicemi, přičemž se mu nejvíce zamlouval hned první duel. „Podle mě to bylo jedno z nejlepších utkání na turnaji, kdy všichni hráči včetně soupeře měli ještě hodně sil. Přesvědčil jsem se v něm, že náš tým nějakou perspektivu má,“ naznačil červenojanovický kouč Ivoš Hájek.

Nezapomněl vyzdvihnout ani přístup fotbalistů k životosprávě. „Velmi mě potěšilo, že kluci, kteří byli zvyklí dát si před zápasem pivo, tentokrát pili jen limonádu. Jedno pivo měli ode mě povolené až k obědu,“ zdůraznil Ivoš Hájek. Z pohledu výkonu pak zmínil oba dobře chytající brankáře J. Hájka, jehož ocenili i pořadatelé, a M. Dlouhého. Líbila se mu rovněž předvedená hra v podání matadora J. Víty v jeho jediném zápase s Chotusicemi.

Pouťový turnaj v Horušicích byl zároveň oficiální rozlučkou dlouholetého brankáře L. Fedoroviče s aktivní kariérou, který u této příležitosti zorganizoval utkání starých gard Horušic a Chotusic, tedy celků, v nichž na Kutnohorsku působil.

Nostalgickou vzpomínku si v červenojanovickém dresu prožil také dvaašedesátiletý veterán M. Kavka. Ten podle vlastních slov odehrál v Horušicích před více než půl stoletím svůj první fotbalový duel, a sice za žáky kutnohorské Sparty, kteří na konci srpna roku 1965 podlehli domácímu týmu 1:2. Jediný gól hostů vstřelil právě M. Kavka.

Výsledkový servis

Červené Janovice – Chotusice 3:2 (1:0)
Jak si značně zkomplikovat výborně rozehraný zápas, předvedly Červené Janovice proti Chotusicím, kdy málem prohospodařily třígólový náskok. Protivník se do hry dostal v přesilovce, když byl za hru rukou mimo vlastní šestnáctku vyloučen brankář M. Dlouhý. Pokračovat ještě o něco déle, tak by obhájce loňského prvenství zřejmě vyrovnal.
Branky Č. Janovic: J. Červinka, Z. Schneiderwind, V. Menšík.

Červené Janovice – Horušice 1:2 (0:1)
O několik 'krajánků' například z Bílého Podolí a Štrampouchu posílené Horušice sice nastoupily chvíli po dohrání vítězného duelu se Slavojem Řevnice, ovšem únava na nich nebyla vůbec znát. Daleko větší problém s pohybem měli hodinu odpočívající hosté z Červených Janovic. Ti první poločas odchodili, a když už se z krize v průběhu druhé půle dostali, prohrávali o dvě branky. Kontaktní gól V. Menšíka jim dal přece jen naději alespoň na remízu, ale ta se nakonec neujala i vinou neproměněné vyložené šance stejného útočníka v závěru utkání.
Branka Č. Janovic: V. Menšík.

Červené Janovice – Řevnice 9:2 (6:1)
Souboj o druhé místo na turnaji se změnil v exhibici Červených Janovic, které si dostatečný brankový náskok vytvořily už v prvním dějství. A protože se zatavený soupeř nedokázal 'odbrzdit', nemohlo to dopadnout jinak, než debaklem Řevnic. O to víc potom fotbalisty Červených Janovic mohlo mrzet, že s Horušicemi jako pozdějším vítězem celodenního klání nedokázali aspoň remizovat, protože celkové skóre by pak při bodové shodě hovořilo v jejich prospěch.
Branky Č. Janovic: M. Dlouhý 3, Z. Schneiderwind 2, V. Menšík 2, J. Červinka, R. Mutl.

Sestava Č. Janovic: J. Hájek (M. Dlouhý) - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, D. Dvořák - D. Hájek, T. Menšík, Z. Schneiderwind, J. Zelený - V. Menšík, J. Červinka. Střídali: R. Blažek, J. Víta, Z. Zelinka, V. Zdeněk, M. Kavka, R. Mutl. Trenér: I. Hájek.

Ostatní výsledky turnaje: Horušice - Řevnice 6:4, Chotusice - Řevnice 1:4, Horušice - Chotusice 5:3 (všechny zápasy turnaje se hrály 2x 30 minut).

Pořadí turnaje: 1. Sokol Horušice - 9 bodů (skóre 13:8), 2. Sokol Červené Janovice - 6 bodů (skóre 13:6), 3. Slavoj Řevnice - 3 body (skóre 10:16), 4. FK Chotusice 1932 - 0 bodů (skóre 6:12).

Individuální ocenění: nejlepší brankář - Josef Hájek (Sokol Červené Janovice), nejlepší střelec - Filip Tyšer (Sokol Horušice, 7 gólů), nejlepší hráč - Roman Wrobel (Slavoj Řevnice). (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete ZDE.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Náhledy fotografií ze složky 2016-08-06 Pouťový turnaj v Horušicích