Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokolské hry bez hranic připomněly padesát let fotbalu v obci

15. 7. 2017

Sokolské hry bez hranic - logo. Foto: Petra KavkováNetradiční oslavu výročí založení fotbalového klubu uspořádali v sobotu 15. července v Červených Janovicích. Místo obvyklé série několika exhibičních zápasů, třeba i s přítomností celebrit, vsadili na novinku.

Sokolské hry bez hranic. Právě ty se konaly u příležitosti padesáti let od vzniku červenojanovického oddílu kopané. Jedenáct přihlášených čtyřčlenných týmů závodilo v přenášení džberů s vodou, házení talířů na cíl, oblékání na čas, účastníci se pobavili také na elektrickém býkovi, na obřích koulích, v bungee aréně a při suchém biatlonu. Klání vyvrcholilo soutěží ve stylu televizní pevnosti Boyard.

„Přestože se nenaplnilo naše očekávání a zájem ze strany soutěžících i veřejnosti nebyl takový, jaký jsme si představovali, tak jsme celkově s touto akcí velmi spokojeni a nelitujeme práce a energie, kterou jsme do příprav vrazili. O všem vypovídala celodenní nálada soutěžících a nadšení, které z nich vyzařovalo,“ konstatovala jedna z hlavních organizátorek setkání Petra Kavková s tím, že pozvánku adresovala do 950 obcí ve Středočeském kraji.

„Veliké díky za tak skvělou akci. Tak dobře jsme se už dlouho nepobavili. Byli jste úžasní, všechno skvěle připravené, opravdu velký obdiv. Byla by velká škoda, kdyby takový úžasný nápad nepokračoval dál,“ adresovala Jana Sladká z Peček pochvalu celému pořadatelskému týmu v čele se sourozenci R. Vavřinou a P. Kavkovou.

Původní plán učinit ze Sokolských her bez hranic putovní záležitost se zřejmě vyplní. „Již po vyhlášení výsledků jsme obdrželi ohlasy, že některá družstva do toho jdou také. Příští rok by to mohlo vyjít u vítězů nultého ročníku ve Vlkanči a na rok 2019 se o pořadatelství přihlásily Pečky,“ zaradovala se Petra Kavková.

V rámci her nakonec došlo i na zápas mezi červenojanovickými fotbalisty - mladé pušky vyzvaly starou gardu. V prvním poločase se mladíci ujali jednobrankového vedení po pěkné střele T. Dvořáka ze střední vzdálenosti, ale matadoři ve druhé třicetiminutovce nepříznivý stav otočili. Z penalty po faulu na J. Vítu nejprve vyrovnal nejstarší hráč M. Kavka, vítězný gól pak po přihrávce O. Menšíka zařídil J. Víta.

Výtěžek z pořadatelství Sokolských her bez hranic poputuje na opravy červenojanovické sokolovny a fotbalových kabin. „Přesnou částku v tuto chvíli zatím ještě neznáme," poznamenala Petra Kavková.

Výsledkový servis

Sokolské hry bez hranic - celkové pořadí: 1. Tryskáči - Vlkaneč, 2. Turbošneci - Červené Janovice, 3. Mladí a neklidní I. - Pečky, 4. Pekelné mašinky - Červené Janovice, 5. Kouzelníci - Paběnice, 6. Ochotníci - Paběnice, 7. Vlčáci - Vlkaneč, 8. Janováci - Červené Janovice, 9. Župánci - Přistoupim, 10. Houmaři - Přistoupim, 11. Mladí a neklidní II., Mašinka - Plaňany.

Mladé pušky - Stará garda 1:2 (1:0), branky: T. Dvořák - M. Kavka z penalty, J. Víta. Rozhodčí: I. Hájek.

Mladé pušky: M. Dlouhý - T. Dvořák, D. Dvořák, J. Červinka, D. Uher, M. Rada, J. Švorc, R. Menšík, L. Červinka, V. Menšík, T. Peroutka. Hokejově střídal:  M. Charvát.

Stará garda: M. Valenta - M. Sýkora, P. Lodinský, T. Filip, J. Uher, D. Uher, L. Hájek, J. Víta, M. Zajíček, O. Menšík, M. Kavka. Hokejově střídali: P. Pallendal, M. Ptáček, Z. Zelinka, B. Čochnář, V. Dvořák.

Poděkování sponzorům: Obec Červené Janovice, Metalcom Úmonín, Generali Pojišťovna, Agro Podlesí, Jatka Janovice, Maso Třebovle, manželé Pokorní. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete ZDE, ZDE, ZDE.


Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář