Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sparťané si na soustředění pochvalovali rodinné prostředí

11. 8. 2016

Z letního soustředění mládežnických týmů Sparty Kutná Hora v Červených Janovicích. Foto: Zdeněk LuňákSkoro jako v bavlnce se cítili mladí fotbalisté Sparty Kutná Hora od 7. do 11. srpna na letním soustředění. A kde jinde než v Červených Janovicích, kam v rámci zahájení přípravy na novou sezonu dorazili již popáté.

Výprava čítající čtyřiatřicet hráčů ve věku sedm až jedenáct let a šest trenérů našla na zánovní ubytovně zemědělské společnosti Agro Podlesí a v přilehlém sportovním areálu doslova rodinné prostředí, které se pozitivně odrazilo v tréninkové morálce. Navíc se po loňské výhni umoudřilo počasí.

„V Červených Janovicích to bylo zase super. Dokonce si děti mohly vybrat jídlo, jaké chtěly uvařit. Filé, francouzské brambory, kuře na paprice či rajskou omáčku. Nebylo pak divu, že oproti minulému roku toho snědly daleko víc. Příjemně mě to překvapilo,“ řekl trenér kutnohorské starší přípravky Jan Šťastný.

Jako jediný nedostatek viděl nesehrání předem dohodnutého přátelského zápasu s Ledčí nad Sázavou ve středu odpoledne kvůli silnému dešti. Tehdy počasí zaúřadovalo poprvé a naposledy. Spokojenější z toho pohledu mohl být kouč rezervního týmu mladších žáků J. Hájek, jemuž vyšli vstříc čáslavští ligoví fotbalisté kategorie U13.

Svěřenci trenérů R. Masopusta a L. Hájka přibližně ve stejnou dobu pobývali na soustředění v rekreačním a sportovním středisku U Starého rybníka ve Zbraslavicích a ve čtvrtek dopoledne přiběhli formou zrychleného přesunu do Červených Janovic, aby odehráli přípravný zápas a posilněni vítězstvím 7:2 se pak stejným způsobem vrátili zpátky.

Co se týká organizovaných volnočasových aktivit, tak se mládežnický kolektiv Sparty Kutná Hora například vypravil na výlet k rozhledně Bohdanka v Bohdanči, vydal se na procházku k rybníku Vačkář, setkal se na hřišti s policisty ze zbraslavického obvodního oddělení a nechyběla ani tradiční noční stezka odvahy.

Sportovní kluby, které by také měly zájem absolvovat letní či zimní soustředění v Červených Janovicích, se mohou obrátit na předsedu místního fotbalového oddílu R. Vavřinu - mobilní telefon: 606 188 409. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete ZDE.


Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář