Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výhoda domácího prostředí potrvá pro oba týmy celý podzim

22. 7. 2016

Ilustrační foto. Foto: Luboš HájekNa pořádnou dávku fotbalu se v podzimní části sezony 2016/2017 mohou těšit v Červených Janovicích. Od konce srpna do poloviny listopadu si ho budou užívat každou sobotu a navíc ve dvojím provedení.

Nejdříve nastoupí áčko a tři hodiny poté béčko, pokud nebude mít zrovna volno. Oba zápasy tak zvládne jeden delegovaný rozhodčí a i příprava hřiště a kabin bude méně časově náročná. Výjimku v hracím dni tvoří jen první zářijový víkend, kdy se kvůli dožínkám v režii místní zemědělské společnosti Agro Podlesí a obsazenému sportovnímu areálu bude hrát v neděli.

A proč zmíněný fotbalový nášup? „Vzhledem k plánované rekonstrukci hřiště klub chtěl odehrát všechna podzimní utkání doma, aby na jaře mohly začít práce na hřišti," vysvětlil zástupcům oddílů na aktivu Vladimír Šturm, předseda sportovně-technické komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora.

Neměl však tak docela pravdu, neboť firma Stavitelství Mutl bude chtít zahájit úpravy hrací plochy co nejdříve. Třeba už po dohrání posledního podzimního duelu, samozřejmě pokud to klimatické podmínky dovolí. Záměrem projektu je zlikvidovat převýšení 2,6 metru na uhlopříčce.

Absolutní rovinu červenojanovičtí funkcionáři sice hostujícím celkům neslibují, ale ten největší kopec směrem ke kabinám by měl po seříznutí téměř čtvrtiny plochy zmizet. Záměr se může uskutečnit i díky odsouhlasené krajské dotaci ve výši necelých tři sta tisíc korun.

Je jasné, že pokud áčko i béčko Červených Janovic odehraje na podzim všechny zápasy před vlastním publikem, tak k těm jarním musí vycestovat na hřiště soupeřů. V tom případě bude potřeba dostatečně početný hráčský kádr obou mužstev, neboť už nyní se z podzimního rozlosování nechá rozklíčovat, že dojde k několika souběhům utkání.

„Děkujeme zástupcům Okresního fotbalového svazu Kutná Hora, že kladně zareagovali na naši žádost o sehrání všech podzimních zápasů doma, a také děkujeme klubům za respektování našeho schváleného požadavku,“ uvedl Radek Vavřina, předseda Tělovýchovné jednoty Sokol Červené Janovice. (lh)

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář