Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevídané: penaltový rozstřel v Močovicích skončil nerozhodně

13. 8. 2017

Vypomoci soupeři musel červenojanovický fotbalový tým v přípravném duelu v Močovicích. Aby byla domácí základní jedenáctka kompletní, převlékli si dres A. Dlouhý a D. Jehlička, oba zaujali místo v útoku.

neděle 13. srpna 2017 od 17.00 hodin
Močovice – Červené Janovice 2:6 (1:2)


Přátelské utkání Močovice - Červené Janovice 2:6 (1:2). Foto: Pavla HájkováI bez avizovaných nových posil pro okresní přebor přijeli hosté do Močovic v roli favorita. Velmi brzy to ukázali na hřišti, nicméně s přibývajícími minutami od aktivní hry upustili a rychle se dostali na úroveň nevýrazného protivníka ze čtvrté třídy. Výsledkem bylo hubené poločasové vedení Červených Janovic 2:1 a rozpaky ve tváři jejich trenéra I. Hájka. Tomu se nelíbila hra ani to, že někteří hráči pojali zápas jako nějaký pouťák a ne jako generálku na pohárový mač s Uhlířskými Janovicemi.

Po změně stran to nějakou dobu vypadalo, že se toho příliš nezmění. Naštěstí pro hosty však začali močovičtí fotbalisté fyzicky 'odpadávat', což se pak odrazilo na výsledku - čtyři góly v krátkém časovém sledu. Na druhou stranu i domácí mužstvo našlo ještě sílu zaútočit, ale například V. Müller v koncovce vždy vyhořel.

Téměř u všech gólů hostů byl R. Menšík - čtyři vstřelil a na jeden nahrál J. Červinkovi, jen ten vítězný si připsal hlavičkující J. Víta, když si naběhl na centr L. Hájka. V dresu Močovic skóroval při vyrovnání na 2:2 i další červenojanovický fotbalista A. Dlouhý a hned mu dočasní spoluhráči nabízeli nové angažmá.

Protože svěřence trenéra I. Hájka čeká příští neděli pohárový duel s Uhlířskými Janovicemi, který nesmí skončit remízou, vyžádali si hosté pozápasové penalty. Trénink ovšem nedopadl v jejich podání dobře, z pěti střelců se trefili jenom dva. Stejně na tom byly i Močovice. Vynikli spíše oba brankáři. Šestá série se už nekopala.

Branky: O. Šlejtr, A. Dlouhý - R. Menšík 4, J. Víta, J. Červinka. Rozhodčí: M. Plánočka (Močovice).

Penaltový rozstřel: T. Petráček (proměnil), J. Schovanec (neproměnil), V. Müller (proměnil), R. Topinka (vedle), A. Dlouhý (neproměnil) - R. Menšík (přestřelil), M. Dlouhý (neproměnil), J. Červinka (proměnil), J. Zelený (neproměnil), D. Uher (proměnil).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, J. Červinka, V. Bouma, J. Zelený - M. Liberský, D. Uher, J. Víta, L. Červinka - M. Dlouhý, R. Menšík. Střídal: P. Pallendal. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - U. Janovice B (neděle 20. srpna od 18 hodin). (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář