Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na mládež se čekalo dlouho, na okresní přebor ještě déle

5. 8. 2017

Červenojanovičtí fotbaloví odchovanci Daniel Uher a David Hájek jako soupeři na archivním snímku z 23. října 2010. Foto: Luboš HájekDvojnásobný počet týmů oproti loňské sezoně, tedy hned čtyři, vyšle v soutěžním ročníku 2017/2018 do boje červenojanovický fotbalový klub. Kromě dvou mužstev to nově budou mladší žáci a mladší přípravka.

Postup áčka do okresního přeboru a vznik dvou mládežnických celků vytvořily bonus k letošnímu padesátému výročí založení kopané v obci. Navíc se na obě záležitosti čekalo hodně dlouho. Pověstnou třešničkou na dortu se pak stala rekonstrukce části hrací plochy, dotovaná krajským úřadem.

Nejvyšší okresní fotbalová soutěž dospělých se v Červených Janovicích hrála naposledy v sezoně 2003/2004, děti vyběhly k mistrovskému utkání naposledy v sezoně 2010/2011 v kategorii starší přípravka. A když měly pokračovat jako mladší žáci, musely být před rozehráním sezony 2011/2012 odhlášeny ze soutěže kvůli malému počtu hráčů.

Namále měl letos Štrampouch. Na poslední chvíli nakonec odvrátil hrozbu toho, že by zůstal bez fotbalu. Řada hráčů se totiž v rámci volných přestupů rozprchla do okolních klubů. Informoval o tom také klubový web červenojanovických fotbalistů - ZDE.

„Dodatečně jsme podali přihlášku do čtvrté třídy. Jako bývalým hráčům nám nebylo jedno, co se na Štrampouchu stalo a přišlo nám líto fotbal úplně zavřít," uvedl Pavel Svoboda pro zpravodajský server Svoboda.info. „Dali jsme se dohromady několik hráčů, například bývalé dorostence, kteří za Ajax hráli před pěti, šesti lety. K tomu pár bývalých hráčů a pokusíme se čtvrtou třídu uhrát," dodal.

Soupeři Červených Janovic v mistrovské sezoně 2017/2018

A-tým (okresní přebor): Vrdy, Uhlířské Janovice B, Kutná Hora B, Suchdol, Zbraslavice, Chotusice, Církvice, Sázava B, Malín, Paběnice, Malešov, Sedlec, Nové Dvory. Bude se hrát od 26. srpna dvoukolově.

B-tým (IV. třída, skupina B): Kaňk B, Zruč nad Sázavou B, Křesetice B, Soběšín, Kačina, Rataje nad Sázavou, Paběnice B, Močovice, Nepoměřice, Nové Dvory B. Bude se hrát od 2. září dvoukolově.

Mladší žáci (okresní přebor, skupina B): Kutná Hora, Uhlířské Janovice, Sázava, Zbraslavice, Ledeč nad Sázavou, Čáslav, Močovice. Bude se hrát od 2. září tříkolově.

Mladší přípravka (okresní přebor): Církvice, Čáslav C, Malín, Chotusice, Potěhy, Sázava, Čáslav A, Tupadly, Čáslav B, Uhlířské Janovice, Vrdy, Křesetice. Bude se hrát od 3. září turnajově. (lh)

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář