Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po tragickém podzimu skončil trenér. Zklamal ho přístup hráčů

30. 12. 2017

Rozlučka fotbalistů Sokola Červené Janovice s podzimní částí sezony 2017/2018 v restauraci U Strejčků. Foto: Luboš HájekJeden a půl sezony vedl fotbalisty Červených Janovic trenér Ivoš Hájek. Pokračovat už nehodlá a oficiálně to dal najevo hned dvakrát. Nejdřív ústně na podzimní rozlučce a později i písemně na sociální síti.

Setkání týden po skončení mistrovského podzimu bylo v sobotu 25. listopadu v červenojanovické restauraci U Strejčků dost bouřlivé a především ve znamení veřejné výměny názorů. Mít nějaké ambice a pravidelně trénovat, nebo si pouze chodit zahrát pro radost bez ohledu na výsledky a soutěž? Zhruba v těchto mantinelech se vedla diskuze, z které se dala vycítit frustrace z tragického účinkování v okresním přeboru. Červené Janovice totiž přezimují na poslední příčce tabulky se ziskem pouhého jednoho bodu.

„Kdo byl na rozlučce, tak ten to ví, kdo nebyl, tak se to už jistě dozvěděl, a pokud ne, tak ještě jednou oznamuji, že jsem odstoupil z pozice trenéra áčka,“ zopakoval Ivoš Hájek v pátek 1. prosince ve facebookové skupině červenojanovických fotbalistů.

„Chtěl bych vám všem poděkovat za hezký rok a půl, který jsme spolu strávili, zvláště podzim 2016 a soustředění. Škoda, že jsme neudrželi nastavenou laťku, proto je podle mého potřeba udělat další krok,“ napsal Ivoš Hájek. Ten ale s trénováním v Červených Janovicích neskončil. Nadále se bude věnovat mládeži.

„Pokud vše dobře dopadne, měl by přijít nový trenér a dát mužstvu nový impulz. Trénoval vyšší soutěže a snad by přivedl i nějaké posily. Teď jde o to, jestli do toho jít a pokusit se o malý zázrak,“ nechal do nového roku 2018 několik otazníků Ivoš Hájek.

Z jeho dalších slov adresovaných v neděli 3. prosince hráčům se dá vyčíst, že ani jiný kouč to asi nebude mít lehké: „Když jsem přebíral tým, který skončil skoro ve čtvrté třídě, a potom jsme prakticky přímo postoupili do okresu, nikdy jsem si nedával zásluhu, že jsem vás tam dovedl jako trenér, ale v tom, že jsem vás dal dohromady jako partu, která držela pohromadě, jako když jste byli děti. Kdo mě zná, ví, že jsem se snažil a dával fotbalu, ale hlavně vám, něco navíc, ať jste byli děti a i teď. Stále jsem vás omlouval, že se to příští týden změní, že se aspoň jednou sejdeme na trénink, ale nikdy nic. Pak poslouchám, mě ten fotbal nebaví, pořád prohráváme, ale bez tréninku to tak bude vždycky a je jedno v jaké třídě, snad kromě čtyřky, možná. Ale hlavně se to nikdy nezlepší, když nebudete chtít vy. A každý by měl začít nejdřív u sebe! Zklamali jste mě vaším přístupem k letošní sezoně.“

Trenér Ivoš Hájek se červenojanovického áčka ujal v sobotu 6. srpna 2016 na pouťovém turnaji v Horušicích, kde zažil stříbrnou premiéru. K jeho největším úspěchům patřila desetizápasová šňůra tříbodových výher na podzim téhož roku ve třetí třídě a následný postup ze třetího místa do okresního přeboru. Jestli to bylo správné rozhodnutí, o tom stále polemizují hráči i fanoušci... (lh)

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Latonyadox, 27. 3. 2018 11:05)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.