Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jako před osmi lety: sezonu dokončí pouze jedno mužstvo

16. 10. 2018

Ilustrační foto. Foto: Pavla HájkováMělo se to stát už před sezonou a mluvilo se o tom, ale došlo k tomu až v polovině října. Na základě rozhodnutí výkonného výboru budou Červené Janovice pokračovat v okresních soutěžích jen s jedním mužstvem.

Červenojanovický rezervní tým v neděli 21. října na Kaňk neodjede. Situace s docházkou hráčů na zápasy došla tak daleko, že klub raději zaplatí předem stanovenou pokutu ve výši osm tisíc korun za odstoupení družstva v rozehrané soutěži. Tuto informaci písemně obdržel také Okresní fotbalový svaz Kutná Hora.

V posledních dvou zápasech Červených Janovic o víkendu - doma s Malešovem B a v Bílém Podolí - nastoupilo dohromady čtrnáct hráčů! A o moc lepší to nebylo ani v uplynulých týdnech. Navíc kolikrát neměl jako asistent rozhodčího kdo mávat a střídačka zela prázdnotou.

„Nemluvíme o tom, jestli jsme zrušili áčko nebo béčko. Kvůli nedostatku fotbalistů jsme zrušili prostě jeden tým a logicky se samozřejmě nabízel ten ve čtvrté třídě. Jen škoda, že jsme uvěřili slibům některých hráčů a neudělali to už o prázdninách, bez finančního postihu,“ uvedl jednatel červenojanovického oddílu kopané Luboš Hájek. „Koho fotbal baví a chce mu něco obětovat, tomu může být jedno, jestli u nás hraje za áčko nebo béčko,“ dodal.

V současné době se obě červenojanovická mužstva nachází na posledním místě v tabulce dvou nejnižších okresních soutěží. „Z mého pohledu by bylo samozřejmě dobré zachránit se ve třetí třídě, ale za ještě důležitější v naší situaci považuji konsolidaci kádru a to, aby si všichni hráči, kteří pravidelně na zápasy přijdou, zahráli. I na úkor těch, kteří třeba mají větší fotbalovou kvalitu, ale objeví se jen jednou za čas,“ zakončil Luboš Hájek.

Historie s odhlášením fotbalové rezervy Červených Janovic z rozehrané soutěže se opakuje přesně po osmi letech. Na scénu se pak vrátila v sezoně 2013/2014, ovšem od té doby výraznějšího úspěchu ve čtvrté třídě nedosáhla a pokaždé obsadila ty nejspodnější příčky tabulky.

Velkým příslibem do budoucna je naštěstí červenojanovická mládež (mladší přípravka a mladší žáci), o kterou se velmi dobře starají trenéři I. Hájek a D. Dvořák.

Z dopisu Okresnímu fotbalovému svazu Kutná Hora

Na základě rozhodnutí členů výkonného výboru fotbalového oddílu TJ Sokol Červené Janovice, z.s. podáváme oznámení o vystoupení B-mužstva z rozehrané soutěže, tedy ze IV. třídy, a to s okamžitou platností. K nejbližšímu utkání v neděli 21. října 2018 na Kaňku tedy už tým nenastoupí.

Prosíme, vezměte tuto skutečnost na vědomí. Pořádkové pokuty jsme si vědomi a uhradíme ji dle nařízení ve vydané úřední zprávě.

Za TJ Sokol Červené Janovice, z.s.: Radek Vavřina (předseda), Luboš Hájek (jednatel).

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář