Křeseticím 'pivní liga' zhořkla. Jedenáctka jim nemohla chutnat

3. 6. 2020

Pořádný gólový apetit předvedli fotbalisté Červených Janovic ve druhém pokračování Letní ligy Pivovaru Kutná Hora. V Křeseticích suverénním způsobem potvrdili výhru v Sedlci a velmi výrazným rozdílem zvítězili.

středa 3. června 2020 od 17.00 hodin
Křesetice – Červené Janovice 1:11 (0:5)

Letní liga Pivovaru Kutná Hora: Křesetice - Červené Janovice 1:11 (0:5). Foto: Pavla HájkováK přídělu branek do sítě soupeře zavelel J. Špitálník a pak už se angažoval hlavně hrající trenér Š. Kacafírek. Do poločasové přestávky zkompletoval hattrick a navíc jeho dvě další trefy nebyly uznány kvůli faulu na křesetického gólmana a ofsajdovému postavení. Domácí tým se v první půli zmohl pouze na břevno po chytrém střeleckém pokusu Mich. Jarůňka.

Poločasový výsledek předurčil také dění po změně stran. Přestože se Křesetice herně zvedly a skórovaly po individuální akci Mar. Jarůňka, s přibývajícím časem se opět potvrdila kvalita hostů a s ní související brankostroj. K všeobecnému potěšení v celém červenojanovickém mužstvu i mezi fanoušky si gólovou hlavičku připsal R. Mutl, díky němuž se současný fotbalový boom v obci děje.

Radost měl rovněž náhradní brankář M. Malovaný, který se po vystřídání M. Dlouhého vrátil mezi tyče podle vlastních slov po jedenácti letech a neinkasoval, byť to bylo v závěrečných zhruba dvaceti minutách.

V Letní lize Pivovaru Kutná Hora zavítají Červené Janovice i potřetí za sebou na hřiště soupeře, v sobotu 6. června od 15 hodin budou hostem Zbraslavic. A jak pro zpravodajský server Svoboda.info uvedl Š. Kacafírek, chystá se hráčské překvapení.

Branky: 55. Mar. Jarůněk - 15., 41., 43. Š. Kacafírek, 10., 77. J. Špitálník, 57., 86. P. Šourek, 85., 87. D. Nešpor, 34. Dan. Uher, 82. R. Mutl. Rozhodčí: J. Uher (Chmeliště).

Č. Janovice: M. Dlouhý - J. Chvála, V. Bouma, P. Šourek, L. Červinka - J. Špitálník, D. Nešpor, Dan. Uher, R. Vavřina - Š. Kacafírek, O. Štěpán. Střídali: L. Hájek, M. Fiala, J. Víta, R. Mutl, M. Malovaný. Trenér: Š. Kacafírek.

Další výsledky Letní ligy Pivovaru Kutná Hora: Malešov - Zbraslavice 6:3, Sedlec - Církvice 1:5. (lh)