Střídání Sedlci prospělo, ovšem střelecké parády byly silnější

30. 5. 2020

S vizitkou 'druhého Hlízova', který před pár roky úspěšně nastartoval spanilou jízdu ze třetí třídy do krajských soutěží, vstoupili fotbalisté Červených Janovic v Sedlci do Letní ligy Pivovaru Kutná Hora.

sobota 30. května 2020 od 17.00 hodin
Sedlec – Červené Janovice 3:4 (0:2)

Letní liga Pivovaru Kutná Hora: Sedlec - Červené Janovice 3:4 (0:2). Foto: Pavla HájkováA stejně jako před týdnem proti Bratčicím to bylo opět s řadou posil, včetně těch s ligovými i zahraničními zkušenostmi. Podle toho také vypadal první poločas, v němž se viktoriáni po většinu času bránili a byli rádi, že dílčí skóre pro ně znamenalo pouze dvoubrankové manko po gólech Dan. Uhra a O. Štěpána.

Stačilo však málo a všechno bylo v úvodu druhé půle jinak. Hosté v rozmezí jedné minuty dvakrát inkasovali a začínalo se znova. Vyrovnání měli na svědomí dva střídající hráči M. Vojtíšek a J. Ďoubal, a když se k nim přidal i třetí náhradník V. Češpiva ujal se Sedlec dokonce vedení.

Za Červené Janovice ale o chvíli později odpověděl hrající trenér Š. Kacafírek, který se ukázkově trefil z přímého kopu, a druhý výsledkový obrat utkání zařídil neméně povedenou křížnou střelou levačkou D. Nešpor.

„Borci, moc vám děkuji za dnešní zápas! Otočit ho je ve fotbale to nejvíc. Moc děkuji celému týmu i klukům, kteří nehráli, nebo nebyli v nominaci,“ napsal do facebookové skupiny svým svěřencům a zároveň spoluhráčům Štěpán Kacafírek.

Letní liga Pivovaru Kutná Hora bude pokračovat už ve středu 3. června, kdy se Červené Janovice představí od 17 hodin v Křeseticích.

Branky: 48. M. Vojtíšek, 49. J. Ďoubal, 72. V. Češpiva - 27. Dan. Uher, 34. O. Štěpán, 74. Š. Kacafírek, 88. D. Nešpor. Rozhodčí: M. Klobása (Kolín).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, P. Šourek, L. Červinka - J. Špitálník, D. Nešpor, J. Chvála, Dan. Uher - Š. Kacafírek, O. Štěpán. Střídali: Dav. Uher, P. Pallendal. Připraveni byli: A. Dlouhý, J. Víta, M. Malovaný. Trenér: Š. Kacafírek.

Další výsledky Letní ligy Pivovaru Kutná Hora: Církvice - Malešov 0:2, Zbraslavice - Křesetice 4:1. (lh)