Výrazně posílený outsider převálcoval pivovarskou letní ligu

S plným bodovým ziskem a impozantním skóre 39:12 ukončilo Letní ligu Pivovaru Kutná Hora její jediné třetitřídní mužstvo z Červených Janovic. Sérii pěti výher nad soupeři z okresního přeboru završilo s Církvicí.

sobota 20. června 2020 od 17.00 hodin
Červené Janovice – Církvice 8:4 (5:1)

cj-cirkvice-20200620-09.jpgNa potvrzení celkového prvenství svěřenci Š. Kacafírka hodně zapracovali už v prvním poločase, přičemž sám hrající trenér Červených Janovic a nejlepší střelec turnaje (13 gólů v pěti zápasech) stihl za tu dobu zkompletovat hattrick a čtvrtý zápis přidal v úvodu druhé půle, kdy z pokutového kopu za sražení další pozvané posily T. Javorka z poděbradské Bohemie, zvýšil vedení svého týmu na 6:2.

To byl ideální čas, aby prostor v sestavě dostala také celá skupina červenojavických náhradníků, ovšem bojovná Církvice je na hrací plochu nepustila. Ani za tak nepříznivého stavu se totiž nevzdala a dvěma brankami krátce po sobě ještě vykřesala naději alespoň na remízový výsledek. Až když D. Nešpor a J. Špitálník znovu pojistili náskok, mohlo dojít zhruba deset minut před koncem utkání k početnému domácí střídání.

Co se týká kádru Červených Janovic, tak za celou Letní ligu Pivovaru Kutná Hora se v něm protočilo celkem 25 různých fotbalistů v čele s největší hvězdou, bývalým reprezentantem M. Jiránkem. „Děkuji všem hráčům, kteří se na společném úspěchu podíleli,“ zdůraznil hrající trenér Štěpán Kacafírek.

Celkový vítěz turnaje získal jako odměnu 4500 korun v hotovosti ze startovného, 50l sud piva od Měšťanského pivovaru Kutná Hora a věcné ceny od dalších sponzorů.

Branky: 15. Dan. Uher, 23., 78. J. Špitálník, 26., 40., 44., 55. Š. Kacafírek (jednou z penalty), 77. Nešpor - 17. J. Jungwirth, 49. M. Malina, 65. M. Vocl, 66. D. Švajcr. Rozhodčí: J. Švorc (Praha) - D. Zoufalý (Malešov), J. Babák (Damírov).

Č. Janovice: M. Dlouhý - J. Chvála, V. Bouma, J. Kubík, L. Červinka - T. Javorek, Dan. Uher, D. Nešpor, R. Vavřina - J. Špitálník, Š. Kacafírek. Střídali: L. Hájek, A. Dlouhý, J. Víta, R. Mutl. Připraven byl: M. Malovaný. Trenér: Š. Kacafírek.

Další výsledky Letní ligy Pivovaru Kutná Hora: Malešov - Křesetice 3:2, Sedlec - Zbraslavice 2:4. (lh)