Bouřka se Paběnicím nakonec vyhnula. I ta gólová

Dobýváním brány pouze na jedné polovině hřiště a občasnými, ovšem docela nebezpečnými výpady na opačném konci hrací plochy se vyznačovalo derby paběnické rezervy s fotbalisty Červených Janovic.

2. kolo
neděle 1. září 2019 od 17.00 hodin
Paběnice B – Červené Janovice 2:0 (1:0)

Mistrovské utkání Paběnice B - Červené Janovice 2:0 (1:0). Foto: Pavla HájkováHosté nechtěli dopadnout podobně jako den předtím Církvice, která ve druhém kole okresního přeboru v Paběnicích prohrála 2:9, zvlášť když jim jediný náhradník dorazil až na konci prvního poločasu, a tak od samého začátku utkání vsadili na pozornou obranu. Aktivnější soupeř si s tím moc nevěděl rady, a proto byl za první poločas rád alespoň za jeden gól, když v 35. minutě po zpětné přihrávce M. Blažka pohotově zavěsil J. Brotánek.

Daleko od střeleckého zápisu v derby se zarážejícím nízkým diváckým zájmem - snad kvůli zatažené obloze věštící průtrž mračen - nebyly ani Červené Janovice. Hrály trpělivě odzadu a čekaly na šance. Ty přišly, ale J. Víta po pasu od R. Vavřiny nebo L. Červinka po asistenci M. Liberského je do úspěšného konce nedotáhli.

Hodně podobný průběh měla rovněž druhá půle, jen s tím rozdílem, že hosté už bez zraněného M. Liberského nebyli tak nebezpeční. A protože hráči paběnické rezervy za stálé územní převahy nadále těžko hledali účinný recept na překonání janovické defenzívy, změnilo se skóre už pouze jednou, a sice v 72. minutě po nechytatelné střele M. Fuksy z voleje z hranice velkého vápna.

Branky: 35. J. Brotánek, 72. M. Fuksa. Rozhodčí: J. Šnábl (Svobodná Ves).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, R. Vavřina, V. Bouma, L. Červinka - A. Dlouhý, M. Liberský, J. Víta, M. Fiala, R. Mutl - M. Malovaný. Střídal: P. Pallendal. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - U. Janovice B (sobota 7. září od 17.00 hodin).

Další výsledky 2. kola III. třídy: Tupadly B - Záboří n. L. 2:1, Uhlířské Janovice B - Rataje n. S. 5:3, Kluky - Zbýšov 3:1, Miskovice - Bílé Podolí B 3:1, Horní Bučice - Vlkaneč 6:0, Sázava B - Sedlec B 2:0. (lh)