Dvě haluze pomohly podolské rezervě urvat vítězství

28. 9. 2019

Absence kovaného brankáře v sestavě fotbalistů Červených Janovic sehrála klíčovou roli v utkání s béčkem Bílého Podolí. Zodpovědnost na sebe vzal A. Dlouhý, ale sám věděl, že to mezi tyčemi nebylo ono.

6. kolo
sobota 28. září 2019 od 12.30 hodin
Červené Janovice – Bílé Podolí B 2:3 (1:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Bílé Podolí B 2:3 (1:1). Foto: Pavla HájkováJaká bude (ne)kvalita celého zápasu, předznamenala 4. minuta, kdy A. Dlouhý podběhl odražený míč od země po propagační střele, nebo spíš pasu hostujícího V. Jansy z poloviny hřiště, a soupeř se 'zadarmo' ujal vedení.

Za chvíli se ve více než stoprocentní tutovce ocitl I. Kachmarskyy, ovšem ačkoliv stál necelý půlmetr před brankovou čarou, janovickou svatyni vůbec netrefil. A navýšit skóre o něco později odmítl také L. Sommer.

Z nastaveného rázu utkání se naopak vymykala gólová akce Červených Janovic v 32. minutě: T. Menšík zatáhl balon po levé lajně a jeho prudký přízemní centr proměnil v nádherný ligový volej s gólovou koncovkou D. Dvořák.

Když 'holomajzna' směřovala ve druhém poločase k penaltovému rozstřelu, pomohla aktivnější podolské rezervě další 'haluz'. Kapitán J. Šejvl, který se už předtím dvakrát marně dožadoval vystřídání, odcentroval v 81. minutě z pravé strany tak 'šikovně', že míč nejdřív orazítkoval tyč a od ní se odrazil na nohu brankáře A. Dlouhého a následně do sítě.

Reakce domácího celku byla ve zbytku duelu pochopitelná: všechny síly a hlavně stopera R. Vavřinu vrhnout do útoku. Avšak hned v 84. minutě přišel po rohovém kopu a hlavičce neobsazeného J. Procházky další gólový zásek. Ten se nakonec ukázal být jako rozdílový, protože R. Vavřina stačil v 87. minutě po přihrávce L. Hájka za obranu už pouze snížit na konečných 2:3.

Fotbalistům Červených Janovic tak zbyl dobrý pocit jen z pěkné žákovské šatny, kterou si po její rekonstrukci mohli v tomto zápase vyzkoušet. K přestavbě byl využit i finanční příspěvek ve výši 20 tisíc korun získaný díky úspěchu v soutěži X-Day společnosti Foxconn.

Když už byla zmínka o červenojanovické fotbalové mládeži, ta si ve stejný den udělala pod vedením trenéra I. Hájka výlet vlakem do Prahy, aby v Sinobo Stadium sledovala nejtěsnější prvoligové vítězství Slavie nad Mladou Boleslaví.

Branky: 32. D. Dvořák, 87. R. Vavřina - 4. V. Jansa, 81. J. Šejvl, 84. J. Procházka. Rozhodčí: V. Löwe.

Č. Janovice: A. Dlouhý - L. Hájek, R. Vavřina, V. Bouma, P. Lodinský - M. Malovaný, D. Dvořák, J. Víta, M Fiala, T. Menšík - Z. Zelinka. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Zbýšov - Č. Janovice (sobota 5. října od 16.00 hodin).

Další výsledky 6. kola III. třídy: Miskovice - Tupadly B 0:2, Uhlířské Janovice B - Kluky 1:2 pk, Horní Bučice - Rataje n. S. 1:0, Sázava B - Záboří n. L. 2:1 pk, Paběnice B - Zbýšov 4:3, Sedlec B - Vlkaneč 2:5. (lh)