Před lety nacvičený signál našel uplatnění proti béčku Tupadel

26. 10. 2019

Radost z výhry si po měsíci a půl opět dopřáli červenojanovičtí fotbalisté. Tři body překvapivě vybojovali s tupadelskou rezervou, druhým týmem tabulky. Důležitou roli u všech tří branek sehrály standardní situace.

10. kolo
sobota 26. října 2019 od 14.30 hodin
Červené Janovice – Tupadly B 2:1 (1:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Tupadly B 2:1 (1:1). Foto: Pavla HájkováPo desetigólovém nášupu v Ratajích nad Sázavou to zní jako rajská hudba. Jako by si hráči Červených Janovic chtěli před volební valnou hromadou dokázat, že to s fotbalem v jejich podání není zase tak špatné - ať už herně, nebo i ohledně docházky na zápasy.

První však 'udeřil' soupeř, když v 19. minutě po rohovém kopu J. Drbohlava hlavičkoval míč do sítě P. Štainer. Zatímco Tupadly poslal do vedení starosta obce, domácí celek kontroloval odstupujícím předsedou klubu. Byl to totiž R. Vavřina, kdo gólem do šatny v 44. minutě z přímého kopu vyrovnal a kdo v 70. minutě po přihrávce V. Boumy otočil skóre. A opět ze standardní situace, při níž sehrál hlavní roli v minulých letech nacvičený signál, na který protihráči skoro vůbec nezareagovali.

O zápis do střelecké listiny se ve vyrovnaném utkání snažil ve druhém poločase také červenojanovický D. Dvořák, ale míč po jeho nádherné křížné střele zastavilo břevno a v závěrečné minutě ho o gól připravil spoluhráč L. Červinka, když se v ofsajdovém postavení zbytečně dotkl balonu, který už tak směřoval za brankovou čáru.

Jak už bylo zmíněno, po zápase se v klubovně na hřišti uskutečnila valná hromada s cílem zvolit nové vedení klubu na další pětileté období. Na základě výsledků hlasování bude mít výkonný výbor Tělovýchovné jednoty Sokol Červené Janovice od začátku roku 2020 následující podobu: D. Dvořák, I. Hájek, M. Malovaný, J. Ptáčník a J. Víta. O rozdělení funkcí se zvolení 'bafuňáři' dohodnou na schůzi v pátek 1. listopadu od 18.30 hodin v klubovně na hřišti.

Branky: 44., 70. R. Vavřina - 19. P. Štainer. Rozhodčí: J. Kučera (Čáslav).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, R. Vavřina, V. Bouma, J. Zelený - A. Dlouhý, D. Dvořák, M. Fiala, J. Víta, L. Červinka - R. Mutl. Střídali: I. Hájek, M. Malovaný. Mužstvo vedli: R. Vavřina, J. Víta.

Příští zápas: Kluky - Č. Janovice (neděle 3. listopadu od 14.00 hodin).

Další výsledky 10. kola III. třídy: Vlkaneč - Záboří n. L. 0:3, Bílé Podolí B - Zbýšov 0:1, Uhlířské Janovice B - Horní Bučice 4:1, Sázava B - Miskovice 1:4, Paběnice B - Kluky 1:2, Sedlec B - Rataje n. S. 2:4. (lh)