První body v sezoně potvrdilo sedlecké gesto fair-play

14. 9. 2019

Nulu na bodovém kontě konečně smazali fotbalisté Červených Janovic. Výrazně jim k tomu stejně jako vloni pomohl souběh zápasů Viktorie Sedlec. Před rokem se tak stalo v sedmém kole, letos ve čtvrtém.

4. kolo
sobota 14. září od 16.30 hodin
Červené Janovice – Sedlec B 3:1 (2:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Sedlec B 3:1 (2:1). Foto: Pavla HájkováDuel svou kvalitou a herním nasazením připomínal spíše čtvrtou třídu. Hráči například měli na všechno dost času a do sprinterských soubojů se pouštěli jen málokdy. Zrychlit se však v 7. minutě vyplatilo domácímu P. Pallendalovi, který si zaběhl za obranu soupeře a po přihrávce J. Víty otevřel skóre.

Sedlecká rezerva odpověděla v 19. minutě, kdy si A. Košátko zkušeně podržel míč, klamavým pohybem zmátl protihráče D. Dvořáka a technickou střelou k tyči zavěsil. „Možná to vypadalo dobře, ale já se jen zamotal,“ s úsměvem okomentoval svou gólovou akci třiapadesátiletý Aleš Košátko.

Domácí celek si vzal zpět vedení v 32. minutě, a byla to premiérová trefa. Po další přihrávce J. Víty se k míči dostal M. Fiala, který přízemní střelou k tyči poprvé skóroval v červenojanovickém dresu.

Ve druhém poločase sice viktoriáni dvakrát zahrozili ze standardních situací, ale jinak to byli nadále janovičtí fotbalisté, kdo měl více ze hry a častěji se pokoušel o změnu výsledku. Na hrací ploše to bylo i slyšet, protože hned čtyřikrát cinklo břevno - dvakrát jej míčem orazítkoval T. Menšík a jednou L. Hájek a Z. Zelinka.

A právě ve čtvrtém případě z toho byla v 75. minutě gólová pojistka. Balon se totiž odrazil za brankovou čáru, na což nejen rozhodčího L. Ledvinu upozornil až jeho sedlecký asistent na čáře Z. Zdychynec. Nádherné gesto fair-play, které se na zelených trávních vidí pouze ve velmi výjimečných případech!!!

Branky: 7. P. Pallendal, 32. M. Fiala, 75. Z. Zelinka - 19. A. Košátko. Rozhodčí: L. Ledvina (Křesetice).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, L. Červinka - A. Dlouhý, I. Hájek, J. Víta, P. Pallendal - M. Fiala, M. Malovaný. Střídali: T. Menšík, Z. Zelinka. Mužstvo vedl: J. Víta.

Příští zápas: Vlkaneč - Č. Janovice (neděle 22. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 4. kola III. třídy: Miskovice - Záboří n. L. 1:3, Uhlířské Janovice B - Tupadly B 2:4, Kluky - Rataje n. S. 1:2, Horní Bučice - Zbýšov 6:1, Sázava B - Bílé Podolí B 0:3, Paběnice B - Vlkaneč 2:3. (lh)