První s posledním: Horní Bučice pouze splnily povinnost

17. 11. 2019

Fotbalisté Červených Janovic měli na podzim velký problém sejít se hlavně na venkovní zápasy a stejně tomu bylo v Horních Bučicích. Utkání odehráli v deseti a to ještě polovina týmu byla ve věku od 42 do 50 let.

13. kolo
neděle 17. listopadu 2019 od 13.30 hodin
Horní Bučice – Červené Janovice 3:0 (2:0)

Mistrovské utkání Horní Bučice - Červené Janovice 3:0 (2:0). Foto: Pavla HájkováProti vedoucímu celku tabulky docela odvaha, možná i troufalost, ale zcela určitě nepříjemná realita. Naopak ve velmi mladém domácím kolektivu byl nejstarší teprve dvaatřicetiletý kanonýr M. Kebza. „Tam bude chybět zkušenost,“ odhadl před úvodním výkopem janovický matador Ivoš Hájek. A nebyl daleko od pravdy.

Favorizované Horní Bučice, mimochodem nováček třetí třídy, si totiž proti pozorně bránícímu soupeři dlouho nevěděly rady, a když už se do šance dostaly, tak s ní nenaložily dobře. Jejich nervozita tak stoupala a z pohledu hostů byla velká škoda, že bezgólový výsledek neudrželi až do poločasové přestávky. Těsně před ní totiž přece jen dvakrát zaúřadoval suverénně nejlepší střelec soutěže M. Kebza, i když k jeho první trefě výrazně přispěl neodmávaný ofsajd.

Čekalo se, že to ve druhé půli začne do červenojanovické svatyně padat, ale nestalo se tak. Domácí mužstvo se hodně přizpůsobilo tempu protivníka, a proto bylo alespoň rádo za třetí branku, kterou M. Kebza deset minut před koncem zápasu zkompletoval svůj hattrick.

Červené Janovice, které v Horních Bučicích naposledy hrály před osmi a půl lety, v početním oslabení sice díky velmi dobrému taktickému výkonu docílily přijatelného výsledku, nicméně nic to nezměnilo na skutečnosti, že při bodové shodě se sedleckou rezervou budou vinou horšího skóre přezimovat na poslední příčce tabulky třetí třídy.

Branky: 41., 43., 80. M. Kebza. Rozhodčí: P. Porcházka (Vrdy).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, R. Vavřina, V. Bouma, J. Zelený - R. Mutl, I. Hájek, J. Víta, M. Malovaný, D. Dvořák. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Další výsledky 13. kola III. třídy: Záboří n. L. - Uhlířské Janovice B 2:1, Rataje n. S. - Zbýšov 6:1, Miskovice - Sedlec B 1:6, Kluky - Vlkaneč 0:6, Sázava B - Paběnice B (neděle 15. března od 14.00 hodin), Tupadly B - Bílé Podolí B (neděle 15. března od 15.00 hodin). (lh)