Radost a bolest na Klukách: první gól venku a nalomený obratel

3. 11. 2019

Až na pátý pokus se fotbalistům Červených Janovic podařilo v této sezoně skórovat na hřišti soupeře. Vyšlo jim to na Klukách, kde se však jednalo o jejich jedinou radost. Nula na bodovém kontě zvenku tak zůstala.

11. kolo
neděle 3. listopadu 2019 od 14.00 hodin
Kluky – Červené Janovice 5:1 (2:1)

Mistrovské utkání Kluky - Červené Janovice 5:1 (2:1). Foto: Pavla HájkováStřelcem červenojanovického gólu byl po přihrávce R. Mutla padesátiletý I. Hájek, který původně ani neplánoval nastoupit. Jako trenér mladších žáků totiž měl ve stejném čase vést svůj tým v Močovicích. Protože však bylo potřeba v danou dobu zkompletovat základní jedenáctku (P. Pallendal dorazil až na druhý poločas), musel svěřit děti V. Brožovi a P. Duškovi.

Červené Janovice si na Klukách nejprve nechaly dát dva slepené góly a až potom začaly hrát. Úspěch jim přinesla kombinace po zemi, jejímž vrcholem byla kontaktní trefa budoucího předsedy klubu, který se ujme vedení na začátku roku 2020. A mohlo být do poločasové přestávky i líp, kdyby R. Mutla už předtím ve velké šanci nevychytal L. Korejtko.

Snaha o vyrovnání vydržela hostům do 57. minuty, pak rozhodčí K. Kafka odpískal penaltu po (ne)kontaktu brankáře M. Dlouhého s M. Šrámkem. Ten se totiž vyhnul faulu jenom díky tomu, že stačil včas nadskočit. Pokutový kop proměnil M. Kňourek a od té doby se na hřišti spíš diskutovalo o pravidlech kopané, než se hrál fotbal.

Nekoncentrovanost některých hráčů Červených Janovic využily Kluky ke dvěma dalším trefám a docílily tak přesvědčivého vítězství. Jak se později ukázalo na pohotovosti v Nymburce, hosté navíc na nějaký čas přišli o zraněného J. Hájka, který si v první půli po pádu na zem po hlavičkovém souboji s faulujícím a žlutou kartou potrestaným M. Kňourkem nalomil jeden z bederních obratlů.

A jak dopadli červenojanovičtí mladší žáci bez trenéra I. Hájka v Močovicích? Po bezbrankovém poločase nakonec prohráli 0:3.

Branky: 18. P. Dvořák, 20. P. Píška, 57. M. Kňourek z penalty, 64. M. Šrámek, 83. R. Kulhavý - 39. I. Hájek. Rozhodčí: K. Kafka (Sedlec).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, R. Vavřina, V. Bouma, J. Zelený - A. Dlouhý, J. Hájek, J. Víta, I. Hájek, L. Červinka - R. Mutl. Střídal: P. Pallendal. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Miskovice (sobota 9. listopadu od 14.00 hodin).

Další výsledky 11. kola III. třídy: Rataje n. S. - Vlkaneč 2:1, Miskovice - Paběnice B 2:5, Zbýšov - Uhlířské Janovice B 3:0, Záboří n. L. - Bílé Podolí B 5:3, Tupadly B - Sedlec B 3:1, Horní Bučice - Sázava B 5:2. (lh)