Sázava B udělala tři body až ze druhé dvoubrankové výhody

25. 8. 2019

Soutěžní ročník 2019/2020 rozehráli fotbalisté Červených Janovic se Sázavou B. Zatímco jarní vzájemný souboj rozhodla vlastní branka hostujícího F. Skály, tentokrát se střelci činili více, a to i díky penaltám.

1. kolo
neděle 25. srpna 2019 od 17.00 hodin
Červené Janovice – Sázava B 3:4 (2:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Sázava B 3:4 (2:2). Foto: Pavla HájkováPrvní 'desítka' se kopala už v 5. minutě po faulu červenojanovického brankáře M. Dlouhého na O. Stejskala a V. Mařinec ji s přehledem proměnil. Další úder domácím zasadil po samostatné akci po pravém křídle v 35. minutě dorostenec T. Svoboda a krátce poté byl k vidění i druhý pokutový kop: J. Rais zbytečně přistrčil A. Dlouhého při hlavičkovém výskoku a R. Vavřina nabídnutou šanci využil v 37. minutě ke snížení skóre. Ještě v prvním poločase se Červené Janovice dočkaly vyrovnání, když centrovaný míč od A. Dlouhého v 41. minutě nečekaně zapadl za záda brankáře L. Lévaie.

Ve druhé půli si hosté vzali dvougólové vedení zpět díky trefám O. Stejskala v 54. minutě a T. Svobody v 73. minutě, ale jinak to byli paradoxně červenojanovičtí hráči, kteří udávali tempo hry a vytvořili si územní převahu. Když L. Hájek v 81. minutě 'šmudlou' k tyči po rohovém kopu J. Víty vstřelil kontaktní branku, měli ještě nějaký čas na vyrovnání a zesílil i jejich tlak, nicméně další gólové příležitosti již neproměnili. V úvodním utkání sezony si tak tři body připsalo sázavské béčko.

Ovšem ani z pohledu fotbalistů Červených Janovic nebyl vstup do nového soutěžního ročníku špatný. Za diváckého zájmu předvedli solidní výkon, sešli se v dostatečném počtu, včetně bývalého hráče Zbraslavic M. Fialy, i předstihu, a tak zbylo před výkopem dost času také na rozcvičení. Vlastně to byl takový typický obrázek na začátku sezony. Kéž by to tak pokračovalo, protože realita hlavně s docházkou bývá v dalších kolech jiná.

Branky: 37. R. Vavřina z penalty, 41. A. Dlouhý, 81. L. Hájek - 5. V. Mařinec z penalty, 35., 73. T. Svoboda, 54. O. Stejskal. Rozhodčí: J. Uher (Uhlířské Janovice).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, L. Červinka - A. Dlouhý, M. Fiala, T. Menšík, J. Zelený - R. Mutl, R. Vavřina. Střídali: J. Víta, P. Pallendal, M. Malovaný. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Paběnice B - Č. Janovice (neděle 1. září od 17.00 hodin).

Další výsledky 1. kola III. třídy: Vlkaneč - Miskovice 6:2, Zbýšov - Tupadly B 1:0 pk, Záboří n. L. - Rataje n. S. 3:2, Paběnice B - Uhlířské Janovice B 1:3, Sedlec B - Horní Bučice 0:3, Bílé Podolí B - Kluky 3:0. (lh)