Sladkou tečku ve Zbýšově obstaraly svatební koláčky

6. 10. 2019

Letní sucho výrazně zhoršilo stav fotbalového hřiště ve Zbýšově, avšak v duelu s Červenými Janovicemi spadlo vody až dost. Hráči si užili deště nejen po celých devadesát minut, štěstí napršelo domácímu celku.

7. kolo
sobota 5. října 2019 od 16.00 hodin
Zbýšov – Červené Janovice 2:0 (0:0)

zbysov-cj-20191005-12.jpgZase tolik o štěstí to nebylo, spíš o tom, kdy Zbýšov dokáže zúročit stálou územní převahu a proměnit alespoň jednu ze svých šancí. Těch bylo hned několik, ale nebezpečné projektily buď míjely červenojanovickou svatyni, nebo si s nimi poradil výborný brankář M. Dlouhý. A když už byl překonaný, zastoupili jej obránci L. Hájek, T. Menšík a také spojnice a ve dvou případech i praporek zvednutý asistentem rozhodčího M. Bělohlávkem.

Domácím fotbalistům se proto výrazně ulevilo, když V. Radil v 68. minutě po přízemní střele k tyči přece jen otevřel z hranice velkého vápna skóre. Pak však na nějakou dobu přenechali aktivitu soupeři. Červeným Janovicím se naskytla série několika rohových kopů, po kterých se k odraženému míči dvakrát dostal L. Hájek a pokaždé z toho byla nebezpečná střela ze střední vzdálenosti: první proletěla těsně nad břevnem a druhou nad něj vytáhl brankář M. Brabec.

Definitivní zklidnění pro Zbýšov znamenal gól M. Šemíka v 89. minutě. Hostům tedy musela stačit sladká tečka v podobě svatebních koláčků, které jim týden před sňatkem s K. Smotlachovou přinesl spoluhráč T. Menšík.

Branky: 68. V. Radil, 89. M. Šemík. Rozhodčí: J. Šanda (Nové Dvory).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, T. Menšík, P. Pallendal - Z. Zelinka, M. Fiala, J. Víta, M. Malovaný, J. Zelený - R. Mutl. Mužstvo vedl: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Záboří n. L. (sobota 12. října od 15.30 hodin).

Další výsledky 7. kola III. třídy: Záboří n. L. - Paběnice B 1:2, Vlkaneč - Uhlířské Janovice B 2:7, Bílé Podolí B - Sedlec B 3:1, Rataje n. S. - Sázava B 6:1, Tupadly B - Horní Bučice 1:2 pk, Kluky - Miskovice 3:1. (lh)