V janovickém derby se děly věci až ve druhém poločase

7. 9. 2019

Dva pokutové kopy, červená karta, vlastní gól a také další čtyři trefy. Tohle všechno stihli fotbalisté Červených Janovic a uhlířskojanovické rezervy ve vzájemném souboji o mistrovské body. Stačil k tomu poločas.

3. kolo
sobota 8. září 2019 od 17.00 hodin
Červené Janovice – Uhlířské Janovice B 1:4 (0:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Uhlířské Janovice B 1:4 (0:0). Foto: Pavla HájkováZatímco v první půli se hosté marně snažili 'rozlousknout' obrannou ulitu soupeře, a bezbrankový stav se tudíž nezměnil, po změně stran přineslo utkání více adrenalinu. Vše odstartoval v 49. minutě únik uhlířskojanovického M. Jelínka z poloviny hřiště, jehož ve vápně pak podrazil brankář M. Dlouhý. Neoddiskutovatelnou penaltu zkušeně proměnil M. Vedral.

Hloupý vlastní gól po nešikovné hlavičce L. Hájka v 60. minutě sice domácímu celku také zrovna neprospěl, ale na druhou stranu ho přiměl k větší aktivitě směrem dopředu. A když se v 64. minutě nechal za neustálé řečnění směrem k rozhodčímu T. Volencovi vyloučit po dvou žlutých kartách během okamžiku M. Vedral, měly Červené Janovice výhodu přesilovky.

Nejdříve se zdálo, že s ní naloží dobře, vždyť v 75. minutě po centru L. Hájka faulovaný R. Vavřina vstřelil z penalty kontaktní gól, ovšem následná hra vabank se domácímu kolektivu nevyplatila. V závěrečných necelých deseti minutách využili hosté dvě nabídnuté brejkové situace a M. Janoušek s M. Velikým zvýraznili zasloužené vítězství béčka Uhlířských Janovic.

Pozápasové dozvuky

Po dvou žlutých kartách vyloučený Martin Vedral z Uhlířských Janovic B dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest, z něhož se podle klauzule v Rozpisu mistrovských soutěží vykoupil zaplacením kompenzačního poplatku ve výši 500 korun. Může tedy v dalším mistrovském utkání nastoupit.

Branky: 75. R. Vavřina z penalty - 49. M. Vedral z penalty, 60. vlastní (L. Hájek), 83. M. Janoušek, 89. M. Veliký. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč). ČK: 64. M. Vedral (U. Janovice B).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, R. Vavřina, V. Bouma, P. Pallendal - A. Dlouhý, D. Dvořák, I. Hájek, M. Fiala, R. Mutl - J. Víta. Střídali: T. Menšík, J. Polzer, M. Malovaný. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Sedlec B (sobota 14. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 3. kola III. třídy: Bílé Podolí B - Horní Bučice 2:3 pk, Zbýšov - Miskovice 0:2, Rataje n. S. - Tupadly B 2:5, Sedlec B - Paběnice B 1:2, Vlkaneč - Sázava B 5:3, Záboří n. L. - Kluky 3:1. (lh)