Vylézt z obranné ulity se po přestávce v Ratajích nevyplatilo

19. 10. 2019

Druhý velký debakl za poslední měsíc utrpěli fotbalisté Červených Janovic. V Ratajích nad Sázavou to dopadlo ještě o gól hůře než ve Vlkanči, takže z toho byla potupná desítka. Nechybělo však ani gesto fair-play.

9. kolo
sobota 19. října 2019 od 15.30 hodin
Rataje nad Sázavou – Červené Janovice 10:0 (2:0)

Mistrovské utkání Rataje nad Sázavou - Červené Janovice 10:0 (2:0). Foto: Pavla HájkováHosté do zápasu nastoupili pouze v devíti a desátý hráč T. Filip dorazil až na druhou půli. Paradoxně to týmu ublížilo, alespoň při pohledu na poločasové výsledky. Červené Janovice se totiž v první pětačtyřicetiminutovce zaměřily hlavně na bránění a držely tím soupeře na uzdě, ovšem v momentě, kdy po přestávce začaly chtít hrát fotbal a pustily se také do útočení, byly za to potrestány a už se 'vezly'.

Ratajští fotbalisté ve druhé půli navíc zařadili větší rychlostní stupeň a byli mnohem nápaditější. I díky tomu pak skóre utěšeně narůstalo v jejich prospěch a mistrovské utkání se z jejich pohledu změnilo po 'sterilním' prvním poločase na velmi příjemnou tréninkovou jednotku.

Moc nechybělo a zase taková přesilovka domácího celku to být nemusela, protože J. Sojka se v 26. minutě za stavu 1:0 dožadoval neuznání červenojanovické branky tak vehementně, až se dostal do fyzického kontaktu s rozhodčím L. Valou. Reakce klidně hodna vyloučení a nakonec oceněná jen žlutou kartou ale byla naprosto zbytečná, protože sám střelec R. Mutl se neváhal přiznat, že poslal míč do sítě rukou a nechal gól odvolat. Super gesto fair-play!

Branky: 10., 30., 55., 59. M. Novotný (první z penalty), 48., 78., 86. M. Svoboda, 52., 66. V. Svoboda, 76. J. Uher. Rozhodčí: L. Vala (OFS Kolín).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, M. Fiala, P. Pallendal - D. Dvořák, T. Filip, J. Víta, L. Červinka - R. Mutl. Mužstvo vedl: J. Víta.

Příští zápas: Červené Janovice - Tupadly B (sobota 26. října 2019 od 14.30 hodin).

Další výsledky 9. kola III. třídy: Zbýšov - Vlkaneč 3:2, Miskovice - Horní Bučice 2:6, Bílé Podolí B - Uhlířské Janovice B 2:1 pk, Záboří n. L. - Sedlec B 2:1, Tupadly B - Paběnice B 5:0, Kluky - Sázava B 3:2. (lh)