Zůstalo jen u výzvy. 'Boss' po prohře s Miskovicemi ušetřil

9. 11. 2019

O speciální motivaci měli postaráno fotbalisté Červených Janovic před zápasem s Miskovicemi. Podnikatel a spoluhráč R. Mutl jim za vítězství slíbil sud plzeňského piva a prase na gril. Jaký si našel důvod?

12. kolo
sobota 9. listopadu 2019 od 14.00 hodin
Červené Janovice – Miskovice 1:2 (0:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Miskovice 1:2 (0:2). Foto: Pavla Hájková„Ahoj kopačky, přivítáme mužstvo z Miskovic, za které hraje dost mých spoluhráčů z hokeje, tak se špičkujeme, kdo koho rozseká. Přál bych si, abychom vyhráli,“ napsal Roman Mutl na sociální síť.

V první půli to však na nějaký vítězný konec vůbec nevypadalo, protože hosté se fotbalově prezentovali daleko lépe a byli nebezpečnější. Navíc už ve 12. minutě otevřel skóre utkání J. Chvála. Územní převahu Miskovic pak potvrdil gólem do šatny kanonýr O. Kruliš.

Červené Janovice vysunuly ve druhém poločase dopředu stopera R. Vavřinu, což bylo hned poznat na jejich útočné aktivitě. Už to byli domácí fotbalisté, kdo měl více ze hry, jen to ještě chtělo trefit 'zařízení'.

Když se v 76. minutě nechal vyloučit miskovický M. Bartůněk za šlápnutí na holeň A. Dlouhého v nepřerušené hře, bylo to právě o tom dát nějaký gól. Nakonec zůstalo pouze u jednoho. Po rohovém kopu D. Dvořáka nasměroval míč hlavou do sítě A. Dlouhý. Těsnou výhru pak už hosté udrželi a dali zapomenout na pivo i pečínku.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený Michal Bartůněk z Miskovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora třízápasový nepodmíněný trest.

Branky: 80. A. Dlouhý - 12. J. Chvála, 45. O. Kruliš. Rozhodčí: F. Křivka (Radim). ČK: 76. M. Bartůněk (Miskovice).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, R. Vavřina, V. Bouma, J. Zelený - A. Dlouhý, M. Fiala, J. Víta, I. Hájek, D. Dvořák - R. Mutl. Střídali: P. Pallendal, M. Malovaný. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Horní Bučice - Č. Janovice (neděle 17. listopadu od 13.30 hodin).

Další výsledky 12. kola III. třídy: Vlkaneč - Tupadly B 2:3, Bílé Podolí B - Rataje n. S. 2:4, Zbýšov - Záboří n. L. 2:1, Uhlířské Janovice B - Sázava B 2:1, Paběnice B - Horní Bučice 4:5, Sedlec B - Kluky 0:4. (lh)