Neměl kdo hrát. Půlhodinová přesilovka Močovic rozhodla

17. 8. 2019

Jediný letní přípravný zápas a ani na ten se fotbalisté Červených Janovic nedokázali sejít. Základní jedenáctku zkompletovali v utkání s Močovicemi až po půlhodině hry, kdy však už prohrávali o dva góly.

sobota 17. srpna 2019 od 14.30 hodin
Červené Janovice – Močovice 0:3 (0:2)

Přátelské utkání Červené Janovice - Močovice 0:3 (0:2). Foto: Pavla HájkováDomácí tým nastoupil pouze v devíti a to se ještě musel postavit do brány teprve podruhé v životě R. Vavřina. „Poprvé jsem vychytal výhru na penalty s Horkami před více než třemi roky,“ připomněl Radek Vavřina.

Sestavu ve druhé polovině prvního poločasu doplnil D. Hájek a chvíli po něm i J. Víta. Škoda, že to nebylo dřív, protože účastník nejnižší okresní fotbalové soutěže dokázal z přesilovky vytěžit dvoubrankové vedení.

Když se síly na hřišti vyrovnaly, bylo to hned poznat. Že ještě není nic ztraceno, si červenojanovičtí fotbalisté ověřili na konci první půle, a aktivní zůstali také po změně stran. Co jim ale chybělo, bylo přesné zakončení. Řada jejich šancí tak postrádala gólový efekt.

Jednoduchý návod všem ukázal močovický M. Müller. V závěru duelu využil toho, že brankář R. Vavřina hrál něco jako falešného stopera, a z půlky hřiště pěkně nakopl míč do opuštěné svatyně. Stanovil tím konečný výsledek přátelského zápasu.

Ten byl výjimečný kvůli obnovené premiéře v červenojanovickém dresu po několika letech pro mladého M. Malovaného, ale také pro domácího matadora L. Hájka, neboť si poprvé - a hned celých devadesát minut - zahrál ve stejném dresu se svým prvním synem Matějem, jinak hráčem čáslavského mladšího dorostu.

„Dočkal jsem se dva dny před jeho patnáctými narozeninami. Byl to nádherný pocit! Docela jsme si to spolu i dávali. Pro mě to byl super zápas, který jsem si užil, přestože jsme prohráli. Ani mi nevadilo, že jsem týž den dopoledne absolvoval bežecký závod s názvem Veltrubská čtyřka,“ prozradil Luboš Hájek.

Už dříve se několikrát setkal na hřišti po boku bratra Ivoše a synovců Josefa a Davida. „Ještě zkusím u fotbalu vydržet, až aspoň do dorostenecké kategorie doroste můj druhý, zatím dvanáctiletý syn Tomáš,“ usmíval se téměř pětačtyřicetiletý Luboš Hájek.

Branky: M. Müller 2, T. Lank. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice: R. Vavřina - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, R. Mutl - J. Polzer, M. Hájek, J. Víta, M. Malovaný, A. Dlouhý - D. Hájek. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Sázava B (neděle 25. srpna od 17.00 hodin). (lh)