Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martin Jiránek hrál proti hvězdám, teď si chce fotbal hlavně užít

14. 6. 2020

Bývalý fotbalový reprezentant Martin Jiránek v dresu Červených Janovic. Foto: Pavla HájkováPosilu jako hrom získaly Červené Janovice. V současné době mužstvo s vysokými ambicemi se může pochlubit Martinem Jiránkem, bývalým reprezentantem, který působil v české, italské, ruské i anglické lize.

Mimo jiné vítěz anglického poháru s Birminghamem hrál naposledy v pražském Radotíně, kde s fotbalem kdysi začínal a kde nyní vyslyšel vábení nového hrajícího trenéra Červených Janovic Štěpána Kacafírka. Zatímco jeden ze zápasů Letní ligy Pivovaru Kutná Hora ve Zbraslavicích odehrál 'v tichosti', hned v tom dalším duelu doma s Malešovem se stal hlavním lákadlem pro diváky.

Jaké jsou vaše bezprostřední pocity po dohrání prvního oficiálního utkání za Červené Janovice?

Pocity mám smíšené, protože jsem se zranil a zápas jsem nedohrál. Nemohl jsem tedy po celou dobu na hřišti pomoci, což mě hodně mrzí, ale samozřejmě jsem rád, že se vyhrálo a kluci hráli výborně.

Můžete specifikovat své zranění v zápase s Malešovem?

Bylo by nejlepší, kdy se jednalo jen o natažený zadní stehenní sval, ale bojím se, že to bude asi natržené, protože mě v tom píchá a nemůžu ani pořádně jít. V pondělí zajdu na kontrolu k doktorovi, tak uvidím, co řekne. Zadní stehenní sval mě netrápil prakticky celou moji kariéru, maximálně jsem měl něco s lýtkem. Bohužel, i tohle ke sportu patří a doufám, že to nebude tak zlé.

Jaká vůbec byla story, že jste se ocitl v Červených Janovicích?

Pomohl tomu Štěpán Kacafírek. Známe se, hráli jsme spolu v Příbrami, jsme výborní kamarádi. Naposledy jsem byl v pražském Radotíně a tam jsem se rozhodl, že půjdu za 'Kácou', že mu chci pomoct s plány postoupit. A hlavně si chci fotbal ještě užít. Před týdnem jsem si vyzkoušel neoficiální zápas ve Zbraslavicích a měl jsem z toho super pocit, protože jsem si dobře zahrál a bavilo mě to. Takže jsem se rozhodl, že v Červených Janovicích budu působit.

Zalíbilo se vám na první dojem fotbalové prostředí v Červených Janovicích?

Je to super! Vesnice, ale takové prostředí mám rád. Jsem sice z Prahy, ovšem z jejího okraje, a v dobu, kdy jsem vyrůstal, to byla také taková vesnice, takže úplně v pohodě.

Za svou fotbalovou kariéru jste toho hodně prožil. Jaké jsou tedy ještě vaše cíle takzvaně na stará kolena?

Kdybych měl vysoké cíle, tak bych ve druhé nebo v první lize hrál, protože jsem tu možnost před rokem i ještě před půlrokem měl, ale teď už se chci fotbalem především bavit, mít u toho dobrou partu, což se v Červených Janovicích zatím všechno naplňuje.

Jaký je po krátké chvíli váš názor na nové spoluhráče?

Jsou to kluci, kteří hrají fotbal s radostí. A to je důležité! Když člověk vidí, jak v současné době mládež v Praze přistupuje k fotbalu a vůbec ke sportu, tak se to nedá vůbec srovnat. (lh)

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář