Jdi na obsah Jdi na menu
 


O práci ve vedení spolku nakonec projevilo zájem šest kandidátů

1. 1. 2020

Jiří Ptáčník, jednatel Tělovýchovné jednoty Sokol Červené Janovice. Foto: Pavla HájkováViditelná úleva se nechala vyčíst v sobotu 26. října z tváří účastníků valné hromady Tělovýchovné jednoty Sokol Červené Janovice v momentě, kdy se podařilo zvolit pětici nových funkcionářů do vedení spolku.

Schůzi v klubovně v kabinách na fotbalovém hřišti svolal úřadující předseda R. Vavřina. „V roce 2020 končí volební období současného výkonného výboru. Vzhledem k současnému pracovnímu vytížení a zároveň nutnosti povolení této činnosti ze strany zaměstnavatele jsem se rozhodl dále nepokračovat ve vedoucí funkci,“ vysvětlil Radek Vavřina. „Mimořádnou volební hromadu jsem svolal záměrně už nyní s tím, že současný výbor ukončí svoji činnost k 31. prosinci 2019. Je zde tímto učiněn prostor pro předení agendy,“ upřesnil.

Společně s ním se rozhodli skončit také místopředseda Z. Kruliš, jednatel L. Hájek - ten z důvodu dlouhotrvajícího nezájmu o červenojanovický fotbal z řad samotných hráčů - a hospodářka P. Mašínová. Ze sestavy ze soboty 14. listopadu 2015 tak zbyl pouze J. Víta, který k sobě potřeboval nové lidi. I s ním do pětičlenného výkonného výboru pro období 2020 - 2024 kandidovalo po delším přesvědčování přímo na místě nakonec šest zájemců.

Jeden musel jít z kola ven a na základě výsledků veřejného hlasování to byl L. Červinka (17 hlasů). Důvěru naopak dostali J. Víta (23 hlasů), I. Hájek (20 hlasů), J. Ptáčník (20 hlasů), D. Dvořák (19 hlasů) a M. Malovaný (18 hlasů). L. Červinka přijal opět alespoň funkci předsedy kontrolního výboru, kde mu bude nadále k dispozici V. Bouma a nově J. Zelený místo P. Kruliše. Každý z této trojice dostal 19 hlasů.

Rozhodnutí, kdo bude novým předsedou, si zvolení funkcionáři nechali na pátek 1. listopadu, kdy se po necelém týdnu vrátili do klubovny v kabinách na fotbalovém hřišti. Po chvíli měli jasno: I. Hájek (předseda), J. Víta (místopředseda), J. Ptáčník (jednatel), M. Malovaný (člen), D. Dvořák (člen). Otázkou k řešení zatím zůstala pozice hospodáře spolku. (lh)

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář