Jdi na obsah Jdi na menu
 


Originál je z Lorce! Na hřišti se bude točit kutnohorské pivo

17. 6. 2020

Fotbalista Martin Jiránek na setkání zástupců TJ Sokol Červené Janovice a Měšťanského pivovaru Kutná Hora. Foto: Luboš HájekStále konkrétnější obrysy dostává velmi ambiciózní fotbalový projekt v Červených Janovicích. Dalším stupněm se stala dohoda o vzájemné spolupráci mezi klubem a Měšťanským pivovarem Kutná Hora.

S ním vlastně souvisel začátek celého dění v obci. Pivovar totiž kvůli koronavirovým událostem neprodloužil smlouvu s tehdejším obchodním zástupcem Štěpánem Kacafírkem, který následně našel práci ve stavitelské firmě Romana Mutla. Od té doby došlo v červenojanovickém fotbale k výrazným změnám a příchodům nových hráčů. „Nechceme si stavět vzdušné zámky, ale rádi bychom v příštích letech postoupili do I. B třídy. Ta se u nás nikdy nehrála, byl by to takový milník,“ naznačil podnikatel Roman Mutl, jenž sponzoruje také pardubický hokej.

Právě nejvýraznější posila mužstva, exreprezentant Martin Jiránek, by se měla podílet na propagaci svého nového působiště, mecenáše i kutnohorského pivovaru. „Od mého šéfa dostane reklamní auto, s kterým jako spolupracovník agentury Sport Invest udělá parádu po celé České republice,“ potvrdil Štěpán Kacafírek, hrající trenér Červených Janovic. „Na hřišti se bude točit jen kutnohorské pivo, umístíme tam banner a budeme mít i logo na dresech,“ dodal.

Pouze u angažování nových fotbalistů to v Červených Janovicích neskončí. Majitel firmy Stavitelství Mutl se při návštěvě pivovaru nechal slyšet, že peníze 'potečou' rovněž do dalšího zvelebování sportovního areálu. „Už jsme se pustili do rekonstrukce kabiny A - týmu. V plánu je i oprava tribuny či renovace bazénu sauny. Do budoucna bychom rádi vyřešili zavlažování hrací plochy pomocí retenční nádrže na vodu,“ naznačil Roman Mutl.

Na setkání zástupců klubu a pivovaru nechyběl ve středu 17. června ani starosta obce a bývalý hráč Miroslav Ptáček. „I když mužský fotbal malinko skomíral, tak investice do zázemí šly každý rok, ale tohle by mohlo být naše červenojanovické Nagano. Lidi zase fotbal baví a chodí se na něj dívat. Opět se vyhrává, což je super. A navíc jsem velice rád, že se u nás již před časem podařily oživit mládežnické týmy,“ uvedl pro Kutnohorský deník starosta Miroslav Ptáček. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.


Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář