Divákům vstup zakázán! Výhru nad Kluky nesměl nikdo vidět

Poslední zápas před avizovanou koronavirovou přestávkou zvládli fotbalisté Červených Janovic vítězně, a sice hlavně díky lepšímu výkonu ve druhém poločase. V tom prvním dokázaly Kluky udržet krok.

8. kolo
sobota 10. října 2020 od 12.00 hodin
Červené Janovice – Kluky 7:1 (1:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Kluky 7:1 (1:1). Foto: Pavla HájkováV utkání, které se muselo kvůli vládnímu mimořádnému opatření a možnému šíření nákazy hrát bez diváků, načal gólový účet D. Novák, jehož disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře v týdnu po vyloučení s Ratajemi nad Sázavou 'omilostnila' a druhou polovinu dvouzápasového trestu mu změnila na dvouměsíční podmínku. Jednalo se však v prvním dějství o jedinou branku Červených Janovic, a protože se za Kluky šťastně holení trefil P. Kraft, bylo i po poločasové přestávce o co hrát.

Platilo to ale jenom krátce, neboť domácí tým přidal na obrátkách a větší aktivita přinesla gólovou radost. V krátkém časovém úseku dokonce několikanásobnou, vždyť v rozmezí 47. a 69. minuty vytahoval jinak dobře chytající hostující brankář L. Korejtko míč ze sítě pětkrát. Mezi střelce se opět zapsal i exsparťan V. Kadlec, který hodně pomohl svému mužstvu konstruktivní hrou, když si chodil pro míče z hrotu útoku do středu hřiště.

Zaujal také hattrick J. Špitálníka a pomyslnou třešničkou na dortu pak byla v samém závěru utkání gólová dorážka střídajícího R. Mutla. Vzhledem k tomu, že do té doby stoprocentní Horní Bučice poprvé ztratily body po prohře v Uhlířských Janovicích, stráví fotbalisté Červených Janovic díky lepšímu skóre minimálně čtrnáctidenní koronapauzu v čele tabulky!

„V prvním poločase držel Kluky především skvělý gólman Korejtko. Po přestávce jsme začali hrát víc po zemi a soupeře jsme přehráli. Jsme rádi za tři body a doufáme, že si co nejdříve zase zahrajeme,“ uvedl červenojanovický trenér Štěpán Kacafírek, který kvůli zranění kolena ještě nemohl nastoupit.

Branky: 11., 69. D. Novák, 47., 60., 61. J. Špitálník, 55. V. Kadlec, 90. R. Mutl - 22. P. Kraft. Rozhodčí: P. Procházka.

Č. Janovice: P. Hons - T. Dvořák, T. Řepka, D. Kuchař, J. Kubík - J. Chvála, M. Jiránek, Dan. Uher, D. Novák - J. Špitálník, V. Kadlec. Střídali: R. Vavřina, L. Červinka, D. Uher, R. Mutl. Připraven byl: M. Malovaný. Trenér: Š. Kacafírek.

Další výsledky 8. kola III. třídy: Zbýšov - Záboří n. L. 3:2 pk, Uhlířské Janovice B - Horní Bučice 6:2, Sázava B - Tupadly B 0:1 pk, Paběnice B - Rataje n. S. 2:0, Sedlec B - Miskovice 3:2 pk, Vlkaneč - Bílé Podolí B (odloženo kvůli koronaviru). (lh)