Hattrick přinutil Malín k výrazné obměně základní sestavy

20. 9. 2020

První mistrovský bod získala červenojanovická fotbalová rezerva v Malíně. 'Zaděláno' měla na plný počet, ale soupeř v poslední čtvrthodině třígólové manko zlikvidoval a v následném penaltovém rozstřelu odvrátil i 'mečbol'.

5. kolo
neděle 20. září 2020 od 16.00 hodin
Malín B – Červené Janovice B 3:3 (0:3), na penalty 5:4

Mistrovské utkání Malín B - Červené Janovice B 4:3 pk (0:3). Foto: Pavla HájkováHosté se v první půli nečekaně dostali do tříbrankového trháku, neboť v rozmezí 22. a 36. minuty stihl Dan. Uher hattrick. To byl pro malínskou lavičku jasný signál, aby základní sestavu obměnila hned třemi hráči, zvlášť když další velkou šanci neproměnil J. Víta. Do přestávky se střídání ještě nijak výrazně neprojevilo, ale po změně stran už ano.

Domácí tým převzal iniciativu a dobýval svatyni, kterou do 60. minuty hájil J. Hájek a potom náhradník M. Malovaný. V jednu chvíli každého z nich zastoupil při rohových kopech L. Hájek, který v obou poločasech zabránil na brankové čáře cestě míče do sítě.

Malínské béčko se nakonec dočkalo gólu v 76. minutě a využilo jej k nastartování závěrečného tlaku, z něhož pramenily další dvě trefy. O to víc červenojanovické mužstvo pak mohlo litovat tyče, kterou nastřelil D. Uher, i následné dorážky L. Hájka ztečované na roh.

Také v penaltovém rozstřelu byli k vítězství blíže hosté, ovšem bod navíc odmítl D. Dvořák a v šesté sérii rozhodující moment nezvládl J. Víta.

Branky: 76. J. Kraus, 78. M. Vojtíšek, 88. J. Husa - 22., 33., 36. Dan. Uher. Rozhodčí: M. Semirád.

Penaltový rozstřel: J. Málek (proměnil), J. Kraus (neproměnil), J. Schwarz (proměnil), M. Vojtíšek (proměnil), T. Břinčil (proměnil), P. L. Costin (proměnil) - Dan. Uher (proměnil), M. Fiala (proměnil), J. Zelený (proměnil), L. Hájek (proměnil), D. Dvořák (neproměnil), J. Víta (neproměnil).

Č. Janovice B: J. Hájek - P. Pallendal, Dav. Uher, M. Fiala, M. Sýkora - L. Hájek, Dan. Uher, J. Víta, J. Zelený - A. Dlouhý, D. Dvořák. Střídali: L. Červinka, M. Malovaný, M. Tůma. Mužstvo vedl: L. Hájek.

Příští zápas: Červené Janovice B - Křesetice B (sobota 26. září od 15.30 hodin).

Další výsledky 5. kola IV. třídy, sk. B: Nepoměřice - Kaňk B 3:5, Malešov B - Soběšín 6:1, Suchdol B - Zruč n. S. B 4:1, Kačina - Křesetice B 0:3.