Návrat béčka do čtyřky se nesl v hokejovém stylu. I s Panenkou

31. 8. 2020

Gólově nabitá byla poslední srpnová sobota v Červených Janovicích. Nejdřív v zápase áčka s Vlkančí se střelci činili celkem dvanáctkrát, ještě o jednu branku více mělo skóre utkání béčka se suchdolskou rezervou.

2. kolo
sobota 29. srpna 2020 od 17.00 hodin
Červené Janovice B - Suchdol B 5:8 (3:3)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Suchdol B 5:8 (3:3). Foto: Pavla HájkováVelmi prozíravý tah uskutečnil ještě před utkáním domácí fotbalista R. Mutl, když svoje místo v sestavě, respektive v útoku dobrovolně přenechal áčkaři D. Novákovi. Ten se odvděčil v rozmezí 31. a 39. minuty hattrickem, přičemž se dokázal trefit i přímo z rohu. Po necelých dvou letech obnovená červenojanovická rezerva tak hlavně jeho zásluhou udržela se soupeřem v prvním poločase vyrovnaný krok.

Gólová přestřelka pokračovala už bez vystřídaného D. Nováka také po změně stran, ale s přibývajícím časem začala být zajímavější pro suchdolské béčko, které se dostalo do trháku. Domácí tým ještě stačil snížit po rohovém kopu J. Víty A. Dlouhým na 4:5 a pak na 5:6, když Z. Schneiderwind vzápětí po inkasované brance skóroval přesně z poloviny hrací plochy, ovšem hosté si v závěru svůj náskok přece jen pojistili.

Duel, který nakonec skončil hokejovým výsledkem 5:8, po nějakou dobu sledoval také autor slavné penalty ve finále mistrovství Evropy v Bělehradu v roce 1976 A. Panenka, jehož syn se stal novou posilou červenovického áčka.

Branky: 31., 37., 39. D. Novák, 65. A. Dlouhý, 80. Z. Schneiderwind - 27., 50., 79., 89. J. Mareš, 35. L. Laštovka, 43., 47. J. Zelený, 87. M. Kohoutek. Rozhodčí: M. Klobása.

Č. Janovice B: M. Malovaný - T. Dvořák, D. Dvořák, M. Fiala, L. Červinka - L. Hájek, I. Hájek, J. Víta, R. Blažek - A. Dlouhý, D. Novák. Střídali: Z. Schneiderwind, R. Mutl. Mužstvo vedl: L. Hájek.

Příští zápas: Soběšín - Červené Janovice (neděle 6. září od 16.00 hodin).

Další výsledky 2. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Nepoměřice 4:0, Křesetice B - Malešov B 0:1, Zruč n. S. B - Malín B 4:6, Kaňk B - Soběšín 1:3. (lh)