Nejmladší střelec v historii reprezentace se trefil i v Tupadlech

4. 10. 2020

Dva týdny po ohlášeném 'megapřestupu' do Červených Janovic se v jejich dresu poprvé objevil bývalý útočník pražské Sparty i české reprezentace V. Kadlec. A hned ve své premiéře přispěl gólem k vítězství v Tupadlech.

7. kolo
neděle 4. října 2020 od 15.00 hodin
Tupadly B – Červené Janovice 1:3 (0:1)

Mistrovské utkání Tupadly B - Červené Janovice 1:3 (0:1). Foto: Josef MorawitzDiváci měli poslední možnost zavítat na fotbal, protože od pondělí 5. října začnou platit další opatření a zákazy v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu kvůli šíření nákazy covid-19, a této možnosti za hezkého podzimního počasí náležitě využili. Na některé už dokonce nezbyla kvůli dříve omezenému počtu místa k sezení v areálu, a tak museli stát za plotem.

Spokojenější mohli být příznivci hostujícího mužstva, které poslal do dvougólové vedení T. Panenka, když na konci prvního a na začátku druhého poločasu vždy s přehledem proměnil pokutový kop. A po hodině hry se do střelecké listiny už zapsal i nejmladší střelec v historii reprezentace V. Kadlec. Fanoušky Tupadel potěšil alespoň červenojanovický gólman P. Hons, který si srazil padáček K. Kličky do vlastní brány.

„Jsem rád, že jsme tenhle krásný zápas vyhráli. Škoda jen obdrženého gólu. Poprvé za nás nastoupil Vašek Kadlec a hned skóroval. Všichni jsme mu to moc přáli a je skvělé, že ho mohou lidé vidět hrát aspoň na této úrovni. Tým podal dobrý výkon, hlavně ve druhém poločase. Teď se musíme připravit na příští utkání,“ řekl hrající trenér Červených Janovic Štěpán Kacafírek, který tentokrát kvůli zraněnému kolenu pouze koučoval.

V pořádku snad bude do dalšího zápasu T. Řepka, jehož zradil stehenní sval a musel v 61. minutě střídat.

„Nádhera. Přišlo více lidí než na ligu v Příbrami,“ usmíval se po prvním startu za Červené Janovice Václav Kadlec a pro Kutnohorský deník dále uvedl: „Nevěděl jsem, co mám očekávat. Nemohl jsem se rozeběhnout. Hrál jsem opatrně. Myslím, že jsem nešel do žádného souboje. Když už jsem šel, tak jsem byl trefený. Nicméně jsme vyhráli, dal jsem gól, takže jsem spokojený.“

Branky: 66. K. Klička - 43., 49. T. Panenka (obě z penalty), 61. V. Kadlec. Rozhodčí: J. Volenec.

Č. Janovice: P. Hons - J. Chvála, T. Řepka, V. Bouma, D. Kuchař - T. Dvořák, M. Jiránek, Dan. Uher, J. Kubík - T. Panenka - V. Kadlec. Střídali: Dav. Uher, R. Mutl, M. Liberský, J. Špitálník. Trenér: Š. Kacafírek.

Příští zápas: Červené Janovice - Kluky (sobota 10. října od 12.00 hodin).

Další výsledky 7. kola III. třídy: Vlkaneč - Uhlířské Janovice B 2:1 pk, Zbýšov - Miskovice 1:2, Záboří n. L. - Paběnice B 4:0, Kluky - Horní Bučice 1:3, Bílé Podolí B - Sedlec B 5:3, Rataje n. S. - Sázava B 1:0. (lh)